Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

DKF 13: Przeżyć: metoda Houellebecqa (Holandia, 2016)

21 lutego 2018, godz. 18:00

DKF 13: Przeżyć: metoda Houellebecqa (Holandia, 2016)

reż. Arno Hagers, Erik Lieshout, Reinier van Brummelen

Środa, 21.02.2018, godz. 18:00

Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 12 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

karnety: 54 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

W roli głównej Iggy Pop. Legendarny rockman przed laty zafascynował się tekstem. Jego autorem był Michel Houellebecq. Od tego wszystko się zaczęło. Szaleństwo, które w filmie ,,Przeżyć: metoda Houellebecqa” wcale nie ma tylko czarnych kolorów. Tak jak w życiu? Zapraszamy na projekcję i dyskusję!

W 1991 roku nikomu jeszcze nieznany Michel Houellebecq opublikował esej „Rester vivant” (ang. „To Stay Alive”). Skromnym objętościowo tekstem zafascynował się sam Iggy Pop. Rockman w rozterkach pisarza znad Sekwany rozpoznał ból towarzyszący mu na scenie przez wiele lat.

Esej Houellebecqa jest błyskotliwym zbiorem porad skierowanych do „tych, którzy zaraz mają się poddać”. Jest pochwałą twórczej wolności. Zgodnie z jego wymową, ceną za bezkompromisową realizacją własnego „ja” jest cierpienie.

Iggy Pop, ikona popkultury, odgrywa główną rolę w filmie – jest po nim swoistym przewodnikiem. „Przeżyć: metoda Houellebecqa” rejestruje odwiedziny Iggy’ego w domu Michela… Choć nie jest to do końca Michel i nie jest to do końca jego dom…

Twórcy filmu, mimo że opowiadają o szaleństwie, od którego nie ma ucieczki, nie namalowali „Przeżyć: metody Houellebecqa” w czarnych barwach. W filmie znajdziemy zarówno elementy komiczne, jak i tragiczne.

http://soksuwalki.eu/w-tym-szalenstwie-jest-metoda-iggy-pop-i-metoda-houellebecqa/

Suwałki DKF

Szczegóły

Data:
21 lutego 2018
Czas:
18:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Sala Kameralna SOK
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
soksuwalki.eu
Top