Prowadził w rankingu najlepszych skoczków wzwyż w kraju z wynikiem 190cm i wygrał na najważniejszej imprezie sezonu. Piotr Konopko, zawodnik suwalskiej Hańczy wywalczył złoty medal    w skoku wzwyż na Mistrzostwach Polski U16 w Tarnowie, bijąc rekord życiowy rezultatem 193cm.

Suwalski zawodnik rozpoczął skoki w konkursie od wysokości 170cm. Pewne kłopoty techniczne pojawiły się na wysokości 179cm, którą pokonał dopiero w trzeciej próbie. Kolejne wysokości 182-185-187 i 189cm zaliczył za pierwszym podejściem, co praktycznie zagwarantowało Piotrkowi złoty medal, gdyż Damian Zakrzewski z Ostrołęki pokonał ostatnią wysokość  w drugiej próbie, a kolejną trzykrotnie strącił. Z wysokością 191cm /r. życiowy/ Piotrek uporał się w trzeciej próbie, a następną wysokość 193cm zaliczył za pierwszym razem, zostając Mistrzem Polski Młodzików.

Drugi medal, tym razem w kolorze brązowym zdobył Bartosz Taraszkiewicz w rzucie oszczepem, ustanawiając rekord życiowy wynikiem 52.49m. Medal Bartka jest sporą niespodzianką, gdyż w rankingu najlepszych oszczepników plasował się na 9 pozycji. Julia Słabińska zajęła 5 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5.30m oraz 22 miejsce w biegu na 200m pł, z rekordem życiowym 31.35, zaś Paweł Gulbierz w tej samej konkurencji zajął  13 miejsce z rezultatem 27.68, co jest także rekordem życiowym zawodnika.

źródł0: Jarosław Jutkiewicz -LUKS Hańcza Suwałki