Odsłonięcie pomnika Dzieci Nienarodzonych

Odsłonięcie pomnika Dzieci Nienarodzonych

W poniedziałek 18 maja z inicjatywy Leszka Lewoca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach odsłonięto pomnik  Dziecka Nienarodzonego na terenie cmentarza parafialnego w Suwałkach. Uroczystości  towarzyszył pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa). Następnie  na cmentarzu parafialnym w Suwałkach złożono do grobu ciała ośmiorga dzieci.

– Pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem spełnia potrójną rolę. Po pierwsze dzieci zmarłe na skutek poronienia maj ą swój grób, w pełnym tego słowa znaczeniu, po drugie jest to symboliczne miejsce modlitwy dla rodziców, którzy utracili dziecko dużo wcześniej i nie wiedzą co się z nim stało, po trzecie jest to forma zadumy dla osób, które nie są do końca przekonane o tym,  że z człowiekiem mamy do czynienia od momentu poczęcia – powiedział Leszek Lewoc.

Miasto Suwałki na własny koszt dokonuje pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem 4 razy w roku. Od 2016 r. w 17 zorganizowanych pochówkach godne miejsce na cmentarzu znalazło 411 dzieci utraconych. W tym roku pogrzeby odbędą się  jeszcze 18 września i 11 grudnia.

Top