Obwieszczenie zmieniające postanowienie w sprawie podziału Miasta Suwałk na stałe obwody głosowania

OBWIESZCZENIE

Prezydenta Miasta Suwałk z dnia 10 czerwca 2020 roku

 Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504 oraz z 2020 r. poz. 568)  w związku z art. 2 ust. 1 i art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 2 czerwca 2020 r. o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego (Dz. U. poz. 979) Prezydent Miasta Suwałk podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.:

 

Nr obwodu głosowania Granice obwodu głosowania Siedziba obwodowej komisji wyborczej
1 41 Pułku Piechoty, Artyleryjska, Batalionów Chłopskich, Bohaterów, Brylantowa, Bursztynowa, Chorwacka, Czeska, Czwartaków, Diamentowa, Edwarda Lecha Wojczyńskiego, Francuska, Grecka, Hetmańska, Hiszpańska, Husarii, Kawaleryjska, Kosynierów, Krzemowa, Lotnicza, Mariana Piekarskiego, Partyzantów, Platynowa, Portugalska, Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Raczkowska, Rubinowa, Rycerska, Saperska, Szafirowa, Topazowa, Turkusowa, Ułanów Grochowskich, Węgierska, Włoska, Zastawie Przedszkole nr 1, ul. Raczkowska 41, 16-400 Suwałki
2 Elbląska, Gdańska, Innowacyjna, Koszalińska, Olsztyńska, Rotmistrza Kazimierza Ptaszyńskiego, Słupska, Spokojna, Sportowa, Szczecińska, Szwoleżerów, Tadeusza Kościuszki (od początku do nr 30), Tarnobrzeska, Toruńska, Walerego Romana, Wojska Polskiego (bez nr 29), Zamojska Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita wejście A, ul. Wojska Polskiego 13, 16-400 Suwałki

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

3 Augustowska, Białostocka, Bielskobialska, Bydgoska, Chełmska, Ciechanowska, Częstochowska, Dubowo I, Ełcka, Generała Mieczysława Mackiewicza, Giżycka, Gołdapska, Gorzowska, Iławska, Jeleniogórska, Kaliska, Karola Majerskiego, Katowicka, Kielecka, Konińska, Krakowska, Krośnieńska, Legnicka, Leszczyńska, Leśna, Lubelska, Łomżyńska, Łódzka, Majora Hubala, Nowosądecka, Olecka, Opolska, Ostrołęcka, Papiernia, Pilska, Piotrkowska, Płocka, Podpułkownika Jerzego Dąbrowskiego ps. „Łupaszka”, Poznańska, Przemyska, Pułkownika Adama Ignacego Koca, Radomska, Rzemieślnicza, Rzeszowska, Siedlecka, Sieradzka, Skierniewicka, Sopocka, Tarnowska, Wałbrzyska, Warszawska, Węgorzewska, Włocławska, Wrocławska, Zielonogórska. Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita wejście B, ul. Wojska Polskiego 13, 16-400 Suwałki
4 24 Sierpnia, Adama Mickiewicza, Andrzeja Wajdy, Augusta II Mocnego, Bakałarzewska, Bałtycka, Bazarowa, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Filipowska, Grunwaldzka, Ignacego Krasickiego, Jana III Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Lazurowa, Łanowa, Mieszka I, Morska, Stanisława Staszica, Stefana Batorego, Szymona Konarskiego, Tadeusza Kościuszki (od nr 31 do nr 54), Targowa, Traktorzystów, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Władysława Warneńczyka, Wazów, Zarzecze, Zygmunta Augusta. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, ul. A. Mickiewicza 3, 16-400 Suwałki

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

5 Emilii Plater (od początku do nr 26A), Kamedulska, Księdza Jerzego Aleksandra Popiełuszki, Księdza Kazimierza Aleksandra Hamerszmita, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Wawrzyńca Gałaja Zespół Szkół Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Hamerszmita 11, 16-400 Suwałki

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

6 Emilii Plater (od nr 27 do końca), Marii Skłodowskiej-Curie Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej, ul. E. Plater 33A, 16-400 Suwałki

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

7 Bulwarowa, Gabriela Narutowicza, Generała Zygmunta Podhorskiego, Generała Kazimierza Pułaskiego (nieparzyste do nr 61 oraz parzyste do nr 52), Generała Władysława Sikorskiego, Hugo Kołłątaja, Miodowa, Ogrodowa, Pawła Suzina, Piękna, Stefana Żeromskiego, Szpitalna (parzyste do nr 34, nieparzyste do nr 43), plac Świętego Krzyża, Tadeusza Kościuszki (od nr 55 do końca), Władysława Stanisława Reymonta, Zacisze, Zielna, Żytnia Szkoła Podstawowa nr 2 im. Aleksandry Piłsudskiej, ul. T. Kościuszki 126, 16-400 Suwałki

 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

8 Bolesława Prusa, Czesława Miłosza, Henryka Sienkiewicza, Jana Brzechwy, Jana Kochanowskiego, Juliusza Słowackiego, Ludwika Waryńskiego, Stanisława Staniszewskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Utrata (nieparzyste od nr 11 do końca oraz parzyste od nr 8 do końca), Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz, ul. Sejneńska 12, 16-400 Suwałki
9 Osiedle II Zespół Szkół Nr 2, II Liceum Ogółnokształcące, ul. T. Kościuszki 36/38, 16-400 Suwałki 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

10 Aleksandry Piłsudskiej, Budowlana, Ciesielska, Energetyczna, Górna, Górnicza, Kapitana Stanisława Bielickiego, Łąkowa, Mechaników, Murarska, Polna, Robotnicza, Rolnicza, Wesoła, Wiejska, Wigierska, Zahańcze, Żniwna Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda Franciszka Szczepanika, ul. T. Noniewicza 10, 16-400 Suwałki 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

11 Błogosławionej Siostry Kanizji Mackiewicz, Chłodna, Krótka, Księdza Jerzego Jana Zawadzkiego, Marii Konopnickiej, Sejneńska (nieparzyste do nr 21 oraz parzyste do nr 6) Suwalski Ośrodek Kultury, ul. T. Noniewicza 71, 16-400 Suwałki 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

12 1 Maja (nieparzyste oraz parzyste od nr 6 do końca) Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz, ul. Sejneńska 12, 16-400 Suwałki
13 100 – lecia Niepodległości, Cicha, Dąbrówka, Jasna, Klasztorna, Mała, Miła, Młynarska, Parkowa, Piaskowa, Pogodna, Przemysłowa, Przytorowa, Sejneńska (nieparzyste od nr 23 do końca; parzyste od nr 8 do końca), Sianożęć, Składowa, Słoneczna, Spacerowa, Szkolna, Utrata Krótka Zespół Szkół Technicznych, ul. Sejneńska 33,
16-400 Suwałki
14 Generała Józefa Dwernickiego, Teofila Noniewicza, Muzyczna Zespół Szkół nr 1, ul. T. Noniewicza 83,
16-400 Suwałki
 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

15 Janusza Korczaka Urząd Skarbowy w Suwałkach, ul. 1 Maja 2A,
16-400 Suwałki
 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

16 1 Maja nr 2, nr 4, nr 4A, Utrata (nieparzyste do nr 9A oraz parzyste do nr 6) Przedszkole nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II, ul. J. Korczaka 4A, 16-400 Suwałki
17 Kolejowa, Kowieńska, Parowozowa, Północna, Wileńska, Wylotowa, Zwrotnicza Filia nr 3 Biblioteki Publicznej,
ul. Północna 26, 16-400 Suwałki
 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

18 Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Chabrowa, Cisowa, Dębowa, Grabowa, Jałowcowa, Jaśminowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Kasztanowa, Klonowa (nieparzyste nr 41, 41A i 41B, parzyste od nr 22 do nr 36), Leszczynowa, Lipowa, Olszowa, Orzechowa, Różana, Sosnowa, Świerkowa, Topolowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Wrzosowa Filia nr 2 Biblioteki Publicznej, ul. Klonowa 41,
16-400 Suwałki
19 Majora Stefana Buczyńskiego, Karola Brzostowskiego, Klonowa (parzyste do nr 20; nieparzyste do nr 39), Tadeusza Lutostańskiego, Modrzewiowa, Nowomiejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna,
ul. Nowomiejska 10, 16-400 Suwałki
 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

20 Karola Szymanowskiego, Klonowa (parzyste od nr 38 do końca, nieparzyste od nr 43 do końca), Papieża Jana Pawła II, Stanisława Moniuszki Szkoła Podstawowa nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego wejście A, ul. Klonowa 51,
16-400 Suwałki
21 Emila Młynarskiego Szkoła Podstawowa nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego wejście B, ul. Klonowa 51,
16-400 Suwałki
22 Armii Krajowej, Białorogi-leśniczówka, Czarnoziem, Fryderyka Chopina, Generała Kazimierza Pułaskiego (parzyste od nr 54 do 64), Knuta Olofa Falka, Michała Kleofasa Ogińskiego, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Studzieniczne, Szwajcaria Przedszkole nr 10 im. Marii Konopnickiej,
ul. Nowomiejska 18, 16-400 Suwałki
23 Generała Kazimierza Pułaskiego nr 66 – Dom Pomocy Społecznej „Kalina” Dom Pomocy Społecznej „Kalina”,
ul. K. Pułaskiego 66, 16-400 Suwałki
 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

24 Aleksandra Putry, Antoniego Patli, Generała Kazimierza Pułaskiego (nieparzyste od nr 63 do nr 91), Romualda Minkiewicza, Tysiąclecia Litwy Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi,
ul. A. Putry 4B, 16-400 Suwałki
25 Generała Kazimierza Pułaskiego (parzyste od nr 68 do końca oraz nieparzyste od nr 93 do końca), Generała Władysława Andersa Przedszkole nr 7,
ul. W. Andersa 10, 16-400 Suwałki
 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

26 Alfreda Wierusza-Kowalskiego (od początku do nr 9A) Szkoła Podstawowa nr 7 wejście A,
ul. R. Minkiewicza 50, 16-400 Suwałki
 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

27 Alfreda Wierusza-Kowalskiego (parzyste od nr 10 do nr 20), Ludwika Michała Paca Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów w Suwałkach, ul. L. M. Paca 4, 16-400 Suwałki
28 Alfreda Wierusza-Kowalskiego (nieparzyste od nr 11 do końca, parzyste od nr 22 do końca) Szkoła Podstawowa Nr 7, wejście C,
ul. Romualda Minkiewicza 50, 16-400 Suwałki
29 Alfreda Lityńskiego Szkoła Podstawowa nr 7 wejście B,
ul. R. Minkiewicza 50, 16-400 Suwałki
30 Jerzego Antoniewicza, Księdza Stanisława Szczęsnowicza, Wincentego Witosa Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich,
ul. Jerzego Antoniewicza 5, 16-400 Suwałki
31 Mikołaja Reja Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich,
ul. J. Antoniewicza 5, 16-400 Suwałki
32 Ignacego Daszyńskiego Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi wejście C,
ul. Szpitalna 66, 16-400 Suwałki
 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

33 11 Listopada, Franciszkańska, Ignacego Paderewskiego, Krzywólka, Legionów, Romana Dmowskiego Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi wejście B,
ul. Szpitalna 66, 16-400 Suwałki
 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

34 Szpitalna (nieparzyste od nr 45, parzyste od nr 36 (bez nr 60 i 62 do końca) Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi wejście A,
ul. Szpitalna 66, 16-400 Suwałki
 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych

35 Wojska Polskiego 29 – Areszt Śledczy Areszt Śledczy, ul. Wojska Polskiego 29,
16-400 Suwałki
36 Szpitalna 62 – Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej,
ul. Szpitalna 62, 16-400 Suwałki
37 Szpitalna 60 – Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera,
ul. Szpitalna 60, 16-400 Suwałki
38 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach (Oddział Rehabilitacyjny i Oddział Rehabilitacji Neurologicznej) Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach,
ul. Waryńskiego 22 A, 16-400 Suwałki

 

 Głosować korespondencyjnie może każdy wyborca.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy w gminie, w której wyborca ujęty jest w spisie wyborców, najpóźniej do dnia 16 czerwca 2020 r.

Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do dnia 23 czerwca 2020 r. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do dnia 26 czerwca 2020 r.

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

1) całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;

2) całkowitej niezdolności do pracy;

3) niezdolności do samodzielnej egzystencji;

4) zaliczeniu do I grupy inwalidów;

5) zaliczeniu do II grupy inwalidów;

a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Prezydenta Miasta Suwałk najpóźniej do dnia 19 czerwca 2020 r.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 28 czerwca 2020 r. od godz. 700 do godz. 2100.

 

 

Prezydent Miasta Suwałk

Czesław RENKIEWICZ

144/2020

Top