Zmiany na ul. Kościuszki

Zmiany na ul. Kościuszki

Gruntowna modernizacja ul. Kościuszki, na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpocznie się w poświąteczny wtorek (23 kwietnia). Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Jak informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach od 23 kwietnia do 31 maja 2019 r. wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ulic T. Kościuszki–A. Mickiewicza–L. Waryńskiego oraz odcinek ul. A. Mickiewicza przy Urzędzie Miejskim.
Objazd będzie odbywał się ulicami: 24 Sierpnia–Zarzecze–Bakałarzewska–A. Mickiewicza–Ks. K. A. Hamerszmita–Plac Marszałka J. Piłsudskiego. ZDiZ w Suwałkach apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania, a także przeprasza za utrudnienia.
Modernizację ul. Kościuszki, na odcinku od ul. Mickiewicza do Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, wykona firma PGK Gołdap. Inwestycja będzie polegała na całościowym przełożeniu kostki granitowej z wykonaniem nowej podbudowy. Wszystko odbędzie się w trzech etapach i zakończy się pod koniec października tego roku. Koniec pierwszego etapu zaplanowano na 30 czerwca. Prace będą kosztowały 730 tys. zł.
Położenie kostki wzdłuż całej jezdni z jednoczesną wymianą podbudowy oraz ułożeniem kostki w tzw. łuki rzymskie (jak na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego) spowoduje, że znikną nierówności oraz wyboje na całym odcinku drogi. Zastosowanie tej metody spowoduje, że kostka będzie lepiej przylegała do siebie, a szczeliny między elementami będą mniejsze. Luki między kostkami zostaną wypełnione mieszanką piaskowo-cementową.
Przypomnijmy, pierwszy etap inwestycji zakończy się do 30 czerwca. Drugi – odcinek od ul. Mickiewicza do wyniesionego przejścia dla pieszych – do 15 września. Natomiast do końca października ma być gotowy cały odcinek ul. Kościuszki.
W ramach inwestycji nie będzie przekładana kostka na parkingach oraz chodnikach. Przebudowa dotyczy tylko jezdni.

http://dwutygodniksuwalski.pl/zmiany-w-trasach-empekow/

Top