Zdolni suwalczanie. Galeria zdjęć

Zdolni suwalczanie. Galeria zdjęć

Najwybitniejsi uczniowie suwalskich szkół otrzymali nagrody i stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie w roku szkolnym 2018/2019. Ich rodzice i nauczyciele oraz trenerzy otrzymali wyróżnienia i listy gratulacyjne. Już po raz czwarty zorganizowano w SOK Galę Ucznia Zdolnego. Nagrody wręczali: prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz i jego zastępca Ewa Sidorek, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec, wiceprzewodniczący Rady Jacek Niedźwiedzki i dyrektor suwalskiego OSiR Waldemar Borysewicz.

38 uczniów otrzymało stypendia, a 61 nagrody za osiągnięcia w dziedzinie nauka. Dodatkowo 22 uczniów suwalskich średnich szkół zawodowych otrzymało stypendia w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

31 młodych suwalskich sportowców otrzymało stypendia, a 28 nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe. Za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019 przyznano 69 stypendiów za szczególne osiągnięcia w nauce lub sporcie w łącznej kwocie 132.500,00 zł oraz 89 nagród w łącznej kwocie 49.000 zł. 

Gala była okazją do wręczenia pucharów za udział w XXV Edycji Czwartków Lekkoatletycznych, w których uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych w jedenastu zawodach lekkoatletycznych. Rywalizację wygrała Szkoła Podstawowa nr 11 przed SP nr 4 i SP nr 7. Wyróżniono też nauczycieli, których podopieczni osiągnęli najlepsze wyniki:  Wanda Bujnowska, Magdalena Rogucka i Jerzy Zalewski (SP 11), Jadwiga Zawadzka (SP 6), Dorota Ćwikowska (SP 4) i Teresa Sobolewska (SP 7). Pogratulowano  Piotrowi Konopce i jego trenerowi Jarosławowi Jutkiewiczowi złotego medalu wywalczonego w skoku wzwyż na Mistrzostwach Polski do lat 16.

Podsumowano również XIX Edycję Miejskiej Rywalizacji Sportowej. Wśród szkół podstawowych w klasyfikacji generalnej wygrała SP nr 11 przed SP nr10 i SP nr 6. Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące przed Zespołem Szkół nr 6 i Zespołem Szkół Technicznych. Za udział w Miejskiej Rywalizacji Sportowej suwalskie szkoły otrzymały ponad 137 tys. zł na zakup sprzętu sportowego i dofinansowanie wyjazdów sportowych.

Wyróżnienia odebrali też nauczyciele, których uczniowie zwyciężali w poszczególnych zawodach w wojewódzkiej rywalizacji sportowej, opiekunowie medalistów zawodów ogólnopolskich: Wanda Bujnowska, Magdalena Rogucka, Dariusz Koncewicz,  Piotr Ludwik Zieliński, Agnieszka Kozłowska- z SP nr 11; Kamil Skrzypkowski, Jerzy Zbigniew Szuliński, Bartosz Jasiński- z SP nr 10; Jarosław Ołów, Ewa Przekop, Krzysztof Danilewicz z Zespołu Szkół nr 2,  Dorota Ćwikowska, Dorota Śliwińska z SP nr 4 i Marta Aneszko z SP nr 6.

Nagrody pieniężne w wysokości 5 tys. zł za najwyższe wyniki z egzaminów zewnętrznych otrzymały szkoły: SP nr 9, Gimnazjum nr 3 i I LO. Najwyższe nagrody pieniężne za rywalizację sportową otrzymały szkoły: SP nr 11- 38.820 zł, SP nr 10- 22 560 zł, I LO- 9.680 zł. Galeria zdjęć

Top