Zbiórka na respirator

Zbiórka na respirator

Suwalscy harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na zakup respiratora klinicznego dla suwalskiego Szpitala Wojewódzkiego. Za pośrednictwem portalu zrzutka pl. harcerze chcą zebrać 50 222 zł, bo tyle kosztuje respirator kliniczny Hamilton C1.

– Podczas XX Sesji Rady Miejskiej w Suwałkach Dyrektor Adam Szałanda opisując obecną sytuację epidemiologiczną oraz stan przygotowania szpitala poinformował o potrzebie zakupu jeszcze 11 respiratorów. Pomóżmy i zbierzmy kwotę, która umożliwi kupno co najmniej jednego takiego urządzenia – niezbędnego w pomocy u osób z chorobą układu oddechowego wywołaną przez koronawirusa- apelują harcerze.

#RespiratorySuwałki to akcja przeprowadzana za zgodą Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. Harcerze deklarują, że zebrane środki zostaną w całości przekazane na konto szpitala. W przypadku przekroczenia kwoty zbiórki nadwyżka zostanie przekazana w całości na cele wskazane przez Dyrektora Szpitala lub na zakup kolejnego respiratora. Do 26 marca zebrano 15 534 zł na zakup respiratora.

Zbiórka pieniędzy: https://zrzutka.pl/wjn3dv

źródło: ZHR

Top