Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Za Kurtynką: “Lekcja o Polsce”

25 maja 2019, godz. 10:00

Teatr pod Orzełkiem wraz z profesorem Hilarym Szczebrzeszyńskim zabiorą Was w niezwykłą podróż po Polsce. Razem z bohaterami przedstawienia odwiedzimy Baranią Górę, miejsce narodzin królowej polskich rzek Wisły, złożymy wizytę Skokowi wawelskiemu w Krakowie, a stamtąd udamy się na nadwiślańskie plaże Warszawy, gdzie spotkamy Warsa i Sawę.

Sobota, 25.05.2019, godz. 10.00, Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 9 zł w kasie SOK 

Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca

________________________________________

spektakl familijny

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprasza młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy z nad Wisły. Teatralne czary zamieniają profesora w lalkę małego Hilusia, który wyławia z rzeki koronę Królowej Wisły i, tak jak widzowie, zostaje obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach. Spektakl zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki, gdzie rozpocznie się bajanie w uroczystym towarzystwie Królowej Polskich Rzek. Aktorzy z pomocą pięknych lalek witrażowych przedstawią legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa oraz opowieść o powstaniu Warszawy – legendę o Warsie i Sawie. Widzów teatralnej lekcji będzie również czekało nietypowe i ciekawe zadanie domowe.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie warsztatowe „Lalki witrażowe”.

Młodych artystów, którzy chcieliby wystąpić na naszej Scenie dla Ciebie, która rozpocznie przedstawienie, prosimy o przesłanie zgłoszenia do 20.05.2019 na adres grazyna.filipowicz_karp@soksuwalki.eu

https://soksuwalki.eu/warsztaty-rekodziela-bizuteria-szklana-witraz-tiffany/

Suwałki SOK za_kurtynka_wars_sawa_2019_05_25

Szczegóły

Data:
25 maja 2019
Czas:
10:00 - 17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top