Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

XXI Suwalski Kaziuk

8 marca 2020, godz. 10:00

Tradycyjny przedwielkanocny jarmark kaziukowy odbędzie się 8 marca. Suwalski Kaziuk symbolizuje nadejście wiosny, a stoiska rękodzielników i lokalnych twórców przyciągają setki odwiedzających. Nie zabraknie również muzyki i śpiewu. Na zgłoszenia wystawców czekamy do 26 lutego.

Niedziela, 8.03.2019, godz. 10.00-15.00
ul. Patli i Witosa

wstęp wolny

Termin zgłoszeń upływa 26 lutego!
Dokumenty dla wystawców Kaziuka Suwalskiego 2020:

  • Regulamin przyjmowania zgłoszeń i prowadzenia handlu towarami komercyjnymi PDF >>
  • Karta zgłoszenia wystawcy komercyjnego – PDF >> | DOCX >>

Szczegółowych informacji udziela:

Kaziuk Suwalski, czyli „jarmark odpustowy w nowomiejskich realiach” wywodzi się ze wspólnej dla Polski i Litwy tradycji uczczenia Świętego Kazimierza, patrona Metropolii Wileńskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego, której Suwalszczyzna była częścią do 1795 r. Choć współczesny kiermasz ma charakter bardziej wielkomiejski, to mimo upływu czasu nie zatracił swego kolorytu. Podobnie jak w Wilnie, również w Suwałkach organizowany jest przy parafii pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza.

Tradycyjnie na kiermaszu można będzie kupić rękodzieło ludowe zarówno z Suwalszczyzny, jak i będące dziełem litewskich twórców, specjalnie na ten dzień zapraszanych do Suwałk. Ulice Patli i fragment ulicy Witosa w pobliżu kościoła św. Kazimierza Królewicza zapełnią się kolorowymi kramami, na których prezentowane będą oryginalne wyroby na każdy gust: od wzbudzających zachwyt urokliwych drobiazgów do prawdziwych dzieł sztuki, od tradycyjnych wyrobów rzemieślniczych z Suwalszczyzny i Litwy do współczesnego designu. Poza tym odwiedzających czeka prawdziwa feeria smaków: od domowym sposobem wypiekanych chlebów i mięsiwa, przez produkty mleczne, miody, zioła i słodycze, po lokalne piwa, nalewki i tradycyjny kwas chlebowy. Mało kto wychodzi bez pięknej wielkanocnej palmy, koszyka na święconkę, czy ręcznie rzeźbionych przyborów kuchennych oraz obowiązkowych pisanek.

Szczegóły

Data:
8 marca 2020
Czas:
10:00 - 15:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Top