Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

XX Jarmark Folkloru. Czekamy na wystawców i artystów

27 lipca 2019, godz. 08:00 - 28 lipca 2019, godz. 17:00

Już po raz 20. odbędzie się Suwalski Jarmark Folkloru. Święto regionu, święto Suwalszczyzny, podczas którego nie zabraknie miejscowych wyrobów, lokalnych przysmaków, występów kapel, śpiewaków i gawędziarzy z bliższych i dalszych okolic Suwałk. Tak kultywowana tradycja przetrwa jeszcze długo.

XX Suwalski Jarmark Folkloru
Sobota-niedziela, 27-28.07.2019, park Konstytucji 3 Maja

Wystawcy komercyjni
Zapraszamy wystawców komercyjnych do uczestnictwa w XX Suwalskim Jarmarku Folkloru (27-28.07.2018). Zgłoszenia do 19 lipca prosimy przesyłać na adres: Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki lub pocztą elektroniczną: miroslaw.jankowski@soksuwalki.eu.

  • XX Jarmark Folkloru – karta zgłoszenia wystawcy komercyjnego PDF >> | DOC >>
  • XX Jarmark Folkloru – regulamin dla wystawców komercyjnych  PDF >> | DOC >>
Przegląd Muzyki Ludowej
Zapraszamy ludowe zespoły śpiewacze, kapele ludowe, ludowych muzyków-solistów: śpiewaków oraz muzykantów oraz gawędziarzy ludowych z terenu Suwalszczyzny do wzięcia udziału w Przeglądzie Muzyki Ludowej (27.07.2019) podczas XX Suwalskiego Jarmarku Folkloru (27-28.07.2019). Zgłoszenia do 19 lipca prosimy przesyłać na adres: Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5, 16-400 Suwałki lub pocztą elektroniczną: folklor@soksuwalki.eu.

  • Przegląd Muzyki Ludowej – regulamin PDF >> | DOC >>
  • Przegląd Muzyki Ludowej – karta zgłoszenia zespołu PDF >> | DOC >>
  • Przegląd Muzyki Ludowej – karta zgłoszenia solisty PDF >> | DOC >>

Więcej informacji: Mirosław Jankowski tel. (87) 563 85 16 , e-mail: miroslaw.jankowski@soksuwalki.eu


Suwalski Jarmark Folkloru to doskonały pomysł na rodzinne spędzenie wakacyjnego weekendu. Jak co roku nie zabraknie ludowej sztuki, rękodzieła oraz przysmaków regionalnej kuchni. Będzie można przyjrzeć się z bliska pokazom sztuki ludowej i rzemiosł tradycyjnych, m.in.: tkactwa, kowalstwa, mielenia na żarnach, przędzenia wełny na kołowrotku, ale również malowania pisanek, haftowania, tworzenia kwiatów z bibuły.

Podczas dwudziestej już edycji Jarmarku Folkloru na scenie zaprezentują się m.in. zespoły śpiewacze, śpiewacy ludowi – soliści, kapele ludowe, muzykanci i gawędziarze. Wystąpią też reprezentanci Suwalszczyzny, laureaci 53. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą. Nie zabraknie gości specjalnych nie tylko spoza granic naszego regionu, ale i kraju. Szczegółowy program już wkrótce!

Orkiestra Dęta Kristijana Azirovića została założona w 2004 roku. Są laureatami wielu prestiżowych nagród, ale najbardziej znaczący jest fakt, że wygrali Guca 2013, gdzie zostali ogłoszeni najlepszą orkiestrą w Serbii i na świecie. Występowali w wielu krajach Europy (Bułgarii, Grecji, Słowenii, Włoszech, Francji, Belgii, Niemczech, Polsce, Rosji, Hiszpanii wszędzie budząc entuzjazm swoją dynamiką, kunsztem muzycznym i radością grania. Wykonują wiele gatunków muzyki: tradycyjną bałkańską, filmową oraz wielu znanych hitów popu, rocka czy jazzu. Zapraszamy na spotkanie z bałkańskim muzycznym żywiołem.


Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „DEDAL w ośrodku kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja artystyczna”

Źródło: SOK Suwałki

Szczegóły

Start:
27 lipca 2019, godz. 08:00
Koniec:
28 lipca 2019, godz. 17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Park Konstytucji 3 Maja
Tadeusza Kościuszki
Suwałki, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.soksuwalki.eu
Top