Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Wigry MTB Maraton

15 września 2019, godz. 08:00

Wigry MTB Maraton 15.09.219

Wyjątkowy wyścig prowadzący przez Wigierski Park Narodowy. Trasa powinna usatysfakcjonować nawet wymagających kolarzy górskich. Tereny WPN mają bajkową urodę, zaś wyścig już swoją fajną legendę. Dlatego w tym wyścigu trzeba wystartować koniecznie. Szczególnie, że w posezonowej ankiecie Wigry MTB Maraton został uznany za najlepszy wyścig sezonu 2018.

Wyścig jest organizowany z Gminą Suwałki (wiejską) oraz Wigierskim Parkiem Narodowym. Ponownie zamierzamy wystartować sprzed siedziby WPN w miejscowości Krzywe. Piękne miejsce, które tworzy wspaniałą oprawę, ale także klimat do relaksu i wypoczynku po wyścigu. Dodatkowo do plaży nad jeziorem Krzywe jest tylko krótki spacer. W ubiegłym roku wielu zawodników po wyścigu skorzystało z orzeźwiającej kąpieli.

Trasa jest nie tylko wyjątkowej urody, ale też interwałowa i dynamiczna, przez co dość wymagająca. Na pierwszych kilometrach jest odcinek szerokich szutrów dla bezpiecznego „rozjechania” się stawki zawodników. Później oddamy się różnym przyjemnościom na singlach. Podłoże wszędzie jest dość twarde. Poza kilkoma partiami singli jest gdzie wyprzedzać. Trasa jest też bardzo urozmaicona. W ubiegłym roku dołożyliśmy fajny, dziki odcinek tras narciarstwa biegowego. Jest trochę odmienny od pozostałej części trasy, gdyż podłoże jest tam dość miękkie. Taki fragment to rzadkość na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, gdyż pozostałe szlaki są dość intensywnie uczęszczane.

Do Gminy Suwałki warto przyjechać na cały weekend. Po rocznej przerwie, w sobotę przed naszym wyścigiem odbędzie się Kolarski Desant na Jesionową Górę – 2019 organizowany przez Klub Rowerowy MTB Suwałki

Szczegóły

Data:
15 września 2019
Czas:
08:00 - 17:00

Miejsce

Wigierski Park Narodowy
Krzywe 82
Suwałki, podlaskie 16-400 Poland
+ Google Map
Top