Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Szkło. Wystawa Grupy Plastycznej SZTALUGI z SOK

25 czerwca 2018, godz. 18:00

Malarki z prężnie działającej pod kierunkiem Haliny Mackiewicz grupy SZTALUGI zapraszają na prezentację obrazów, które powstały w latach 2017-2018. Na inspirację wybrały tym razem kruchą materię szkła. Materiał szlachetny i zaskakujący – odbijający światło, przepuszczający i pochłaniający je, tworzący własne refleksy, a jednocześnie praktyczny w zastosowaniu.

wernisaż 25.06.2018, godz. 18.00

Galeria Na marmurach, Noniewicza 71

wstęp wolny | wystawa czynna do 10.09.2018

Materia krucha, jaką jest szkło, stała się inspirującym tematem malarskim i zapoczątkowała ciekawy zestaw pomysłów na jej interpretację. Odbicia światła, przenikania, szlachetność szklanych pojemników z przeznaczeniem nie tylko do codziennego użytku, ale i jako cenne trofeum zdobyte na suwalskim pchlim targu , to wszystko można zobaczyć w Galerii „Na  marmurach” od 25 czerwca do 10 września. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie recital w wykonaniu przez Emila Kulbackiego.

Ta delikatność i subtelność materii szklanej uwiedzie Państwa i zachęci do tego aby popatrzeć na świat nie tylko przez kolorowe okulary.

Halina Mackiewicz, która od lat opiekuje się artystycznym rozwojem uczestników zajęć w Grupy Plastycznej SZTALUGI

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace: Katarzyny Bogdan, Teresy Gajek, Danuty Laszkowskiej, Alicji Malinowskiej, Teresy Malinowskiej, Jadwigi Mańczuk, Jolanty Naskręt, Bożeny Nowackiej, Pauliny Pajer-Giełażys, Aurelii Pieczulis, Wiery Pszczółki, Krystyny Sajewskiej, Alicji Skalskiej, Barbary Sołowiej i Krystyny Szukiłowicz.

http://soksuwalki.eu/szklo-wystawa-grupy-plastycznej-sztalugi-z-sok/

Suwałki SOK sztalugi

Szczegóły

Data:
25 czerwca 2018
Czas:
18:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Galeria „Na Marmurach”
Noniewicza 71
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
soksuwalki.eu
Top