Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

10 listopada 2019, godz. 13:00

W niedzielę, 10 listopada 2019 r., w godzinach 13.00-17.00 w budynku Aquaparku, ul. Papieża Jana Pawła  II 7 odbędzie się akcja profilaktyczna związana z Obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.

W ramach obchodów wykonane będą bezpłatne badania w zakresie pomiaru poziomu cukru we krwi, pomiaru ciśnienia tętniczego. A także, będą bezpłatne konsultacje w zakresie zaleceń żywieniowych, diet i samokontroli glikemii. Porad będzie udzielała specjalistka chorób wewnętrznych –  diabetolog Ewa Korneluk.

Celem akcji jest przebadanie jak najszerszej grupy pacjentów z terenu Suwałk w celu zdiagnozowania cukrzycy oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobu leczenia i powikłań związanych z cukrzycą. Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała cukrzycę za pierwszą niezakaźną epidemię.

W poprzednich latach z badań skorzystało po kilkaset osób.  Podczas akcji zamierzamy również przeprowadzić konkurs plastyczny dla dzieci, zabawy edukacyjne z piramidą żywienia. Obchody realizowane są w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, finansowane z budżetu Miasta Suwałk.

Szczegóły

Data:
10 listopada 2019
Czas:
13:00 - 17:00

Miejsce

Aquapark
ul. Papieża Jana Pawła II 7
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
87 562 62 22
Strona internetowa:
http://aquapark.suwalki.pl
Top