Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Światła Broadwayu. Retransmisja porywającego spektaklu

3 maja 2020, godz. 12:00

#ZostanwdomuzSOK i #obejrzyjspektaklonline W niedzielnym rodzinnym paśmie zapraszamy na nowojorskie deski Broadwayu, na których Studio Dance Academy zaprezentuje oszałamiający energią i zachwycający popisami taneczny spektakl “Światła Broadwayu. Podróż marzeń”

Premiera on-line:
niedziela, 03.05.2020, godz. 12:00
Kanał YouTube i Fanpage Facebook SOK

Akcja przedstawienia rozgrywa się w na ulicach Nowego Yorku w klimacie broadwayowskich teatrów muzycznych. Spektakl opowiada o młodych ludziach zafascynowanych tańcem, którzy pragną osiągnąć światowy sukces. Są gotowi stawić czoło własnym słabościom i walczyć z przeciwnościami losu. Czy osiągną swój cel, którym jest taniec w Broadway Theatre na Manhattanie?

Suwałki SOK_broadway 3.05.2020

obsada – tancerze i tancerki Studia Dance Academy 
dyrektor artystyczny, reżyseria, scenariusz, choreografia  – Mihail Nikolov
pomysł – Zofia Mackiewicz
opracowanie muzyczne – Jacek Racis
światła – Grzegorz Świerzbin
multimedia – Kamil Maczułajtys
hymn Studio Dance Academy – słowa: Paweł Bydelski, muzyka: Emil Kulbacki


Mihail Nikolov, znakomity pedagog, utytułowany tancerz i choreograf z ponad 36-letnim doświadczeniem, pierwszy kontakt z tańcem miał w wieku 6 lat, kiedy został uczniem rosyjskiej szkoły baletowej, gdzie uczył go Rimma Karelskaya. Doświadczenie w technice modern-jazz zdobywał pod okiem słynnej Froski Seizowej. Szkolił się również w tańcu współczesnym, modern i jazz w Niemczech w Hamburgu po opieką pedagogów i choreografów ze Stanów Zjednoczonych. Jako ceniony tancerz i choreograf pracował w wielu krajach Europy, Azji i Afryki. Jest autorem wielu spektakli, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Afryce Południowej, Holandii, Anglii, Bułgarii i Singapurze. W Suwalskim Ośrodku Kultury kieruje założonym w 2013 r. Studiem Dance Academy. Jest autorem choreografii do autorskich produkcji Suwalskiego Ośrodka Kultury: „Żar Bułgarii” ZPiT Suwalszczyzna, spektakli muzyczno-tanecznych „Królowa śniegu” i „Alicja w krainie czarów”, spektaklu “Krajobraz z Tobiaszem” Teatru Efemerycznego oraz dyrektorem artystycznym widowiska “Zuzia i przyjaciele”. Jest laureatem, m.in. wyróżnienia prezydenta Singapuru za wkład we współpracę kulturalną między Europą i Azją oraz nagrody Miasta Suwałki w dziedzinie kultury za szczególne osiągnięcia w zakresie edukacji tanecznej dzieci i młodzieży oraz promocję młodych artystów na międzynarodowych festiwalach tanecznych (2018).

Studio Dance Academy tworzą dwie grupy dziecięce w wieku 5-8 oraz 9-11 lat oraz młodzieżowa w wieku 12-19 lat, łącznie 120 osób. Na zajęciach poznają wszystkie techniki tańca od klasycznego po hip-hop i modern-jazz-show dance, przygotowujące do tworzenia etiud i pełnowymiarowych widowisk tanecznych. Umiejętności doskonalą na warsztatach tanecznych z uznanymi choreografami i instruktorami z Polski. Zespół z sukcesami bierze udział w przeglądach, konkursach i festiwalach tanecznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobywając nagrody i wyróżnienia, między innymi w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” (2016) – Grand Prix, Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży Island of Talent w Chorwacji (2018) – złoto dla zespołu i solistki Moniki Bogdanowicz, nagroda specjalna dla Mihaila Nikolova za najlepszą choreografię, inscenizację i charakteryzację taneczną na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Morning Star” w Bułgarii (2016), na którym zdobyli Grand Prix oraz trzy złote medale w kategoriach: solo, mini formacja taneczna (trio). Aktywnie włączają się w cieszące się ogromnym zainteresowaniem publiczności prezentacje artystyczne o charakterze interdyscyplinarnym realizowane przez Suwalski Ośrodek Kultury, takie jak: “TalentSOK”, „Raz do roku taki cud”, widowisko taneczno-teatralne Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna „Żar Bułgarii”, spektakle taneczno-muzyczne pt. „Królowa śniegu”, „Alicja w krainie czarów”, w których tancerze Dance Academy grają główne role, i “Zuzia i przyjaciele”. Zespół jest laureatem dorocznej nagrody Miasta Suwałki za osiągnięcia w dziedzinie kultury i ochrony środowiska kulturowego (2016).

Szczegóły

Data:
3 maja 2020
Czas:
12:00 - 17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Top