Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Środa Seniora: Erato, Wspomnień Czar i Kapela ZPiT Suwalszczyzna

29 stycznia 2020, godz. 17:00

Podczas pierwszego tegorocznego spotkania z suwalskimi seniorami wystąpią: debiutujący w Suwalskim Ośrodku Kultury Salon Poetycko-Literacki ERATO i solistki zespołu “Wspomnień Czar” ze Stowarzyszenia Twórczych Seniorów Rozłogi. Gośćmi koncertu będą Roksana Maria Maciejczuk i Kapela Pieśni i Tańca Suwalszczyzna pod kierownictwem Krzysztofa Krzesickiego. 

Środa, 29.01.2020, godz. 17:00
Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 5 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca >> zniżki do 50%

W programie między innymi: polka wiedeńska, walc, padespan, kapelus, tango cabeza, a także czardasz “Kiedy skrzypki grają” z operetki “Cygańska miłość” i utwór “Przetańczyć całą noc” z musicalu “My Fair Lady”.

Salon Poetycko-Literacki ERATO powstał w ramach działającej w Stowarzyszeniu Twórczych Seniorów Rozłogi sekcji poetycko-literackiej, a także, jak mówią jego twórcy, z tęsknoty za poezją. Spotkania Salonu odbywają się we wtorki w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w godzinach 16.00-18.00. Gospodarzem spotkań jest Teresa Suproń. Mile widziani są wszyscy interesujący się literaturą i tworzący własne dzieła.

Zespół “Wspomnień Czar” działający przy Stowarzyszeniu Twórczych Seniorów ROZŁOGI w Suwałkach istnieje ponad trzy lata. W repertuarze posiada piosenki śpiewane przez znanych wykonawców w ubiegłym stuleciu i wcześniej. Gwarantuje repertuar dopasowany do okoliczności i oczekiwań publiczności. Podczas styczniowego koncertu usłyszymy solistki Irenę Aleksandrow i Danutę Zaworską-Jurkowską.

Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna zagra w składzie: Krzysztof Krzesicki (fortepian, kapelmistrz), Beata Chudecka (skrzypce), Adam Marszałek (skrzypce), Bartosz Drzemicki (trąbka), Olgierd Smokowski (klarnet), Mateusz Waraksa (kontrabas). Bogaty repertuar zespołu obejmuje tańce i pieśni wielokulturowej Suwalszczyzny, utwory muzyki klasycznej, przeboje muzyki popularnej i rozrywkowej, standardy amerykańskie, żywiołowe melodie bałkańskie oraz wiązanki utworów patriotycznych.

Roksana Maria Maciejczuk to suwalczanka, absolwentka klasy fortepianu suwalskiej PSM I i II st. oraz uczennica drugiej klasy śpiewu solowego Marleny Borowskiej, solistka ZPiT Suwalszczyzna. Laureatka I miejsca oraz Nagrody Specjalnej Prezydenta Suwałk dla Najlepszego Głosu Żeńskiego na I Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. prof. H. Słonickiej w Suwałkach (2018),  I nagrody na III Ogólnopolskim Festiwalu Wokalnym im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2018), a z ZPiT Suwalszczyzna – Grand Prix Festiwalu Tetri Tolia w Batumi w Gruzji (2018). Stypendystka Dyrektora CEA w Warszawie (MKiDN) za osiągnięcia konkursowe, działalność koncertową i wyniki w nauce oraz Marszałka województwa podlaskiego dla uczniów utalentowanych artystycznie.

SOK Seniorzy

Szczegóły

Data:
29 stycznia 2020
Czas:
17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Sala Kameralna SOK
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
soksuwalki.eu
Top