Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim w Bibliotece Publicznej

17 października 2019, godz. 17:00

W czwartek 17 października 2019 r. Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim, autorem książek „Życie i śmierć na Drodze Umarłych” oraz „Przez Dziki Wschód”.
Opustoszałe, ziejące chłodem baraki. Pojedyncze wieżyczki strażnicze, porzucone aluminiowe miski i przegniłe buty. Powyginane szyny i zakopane w śniegu rdzewiejące lokomotywy. Transpolarna Magistrala Kolejowa. Siedemset kilometrów torów okupionych bezsensownym cierpieniem dziesiątków tysięcy więźniów GUŁagu. Życie i śmierć na Drodze Umarłych to mocny reportaż z wyprawy wzdłuż Transpolarnej Magistrali Kolejowej nazywanej Drogą Umarłych. Kolej widmo, miała być wielkim dziełem Stalina. Nigdy jej nie dokończono.
Tomasz Grzywaczewski (ur. 1986) – podróżnik, dziennikarz; autor książki Przez dziki Wschód, za która otrzymał Nagrodę Magellana 2012. Jest pomysłodawcą Long Walk PLUS Expedition – głośnej wyprawy z Syberii do Indii śladami polskich uciekinierów z gułagu oraz współautorem dokumentalnego filmu opowiadającego o tej wyprawie. Pasjonuje się poszukiwaniem i odkrywaniem zapomnianych opowieści. W 2013 roku uczestniczył jako lider w wyprawie wzdłuż Transpolarnej Magistrali Kolejowej na Syberii.
Spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim rozpocznie się w czwartek 17 października 2019 o godz. 17:00 w sali im. J. Towarnickiej (Biblioteka, ul. E. Plater 33A). Wstęp wolny.Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Suwałki Biblioteka Publiczna spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim

Szczegóły

Data:
17 października 2019
Czas:
17:00

Organizator

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII KONOPNICKIEJ w Suwałkach
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl

Miejsce

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
ul. Emilii Plater 33A
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl
Top