Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Spotkanie z Agatą Suchocką w Bibliotece Publicznej w Suwałkach

6 sierpnia 2019, godz. 17:00

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z Agatą Suchocką o książce „Jesienny motyl” we wtorek 6 sierpnia 2019 r., o godz. 17:00, ul. E. Plater 33A, sala im. J. Towarnickiej. Wstęp wolny.

Agata Suchocka – pisarka, poetka, tłumaczka, malarka i piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Urodziła się we Wrocławiu. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach. W czasach licealnych aktywnie uczestniczyła w życiu artystycznym szkoły i regionu, udzielając się w wielu konkursach piosenki (Sacrum w Literaturze, Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Festiwal Piosenki Obcojęzycznej – wraz z zespołem zdobyła Grand Prix), których laureatką zostawała przez szereg lat, prezentując piosenki autorskie. Otrzymywała nagrody w ogólnopolskim Konkursie Jednego Wiersza, organizowanym przez jej szkołę macierzystą.
Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Wrocławskim (tłumaczenia literackie). Współtworzyła kilka projektów muzycznych (zespół rockowy CARIZMA, FAZA, Prozac, Latte Band) oraz występowała solowo (m.in. w klubie Firlej).

Przetłumaczyła na j. angielski tom wierszy Darii Narbut, zatytułowany „The Hunter” oraz teksty z dwóch pierwszych albumów zespołu COMA (umieszczone na stronie zespołu).
Bohaterowie jej opowiadań i powieści to jednostki wybitne, ale jednocześnie aspołeczne, wiecznie poszukujące i kontestujące zastaną rzeczywistość. W swoich utworach porusza tematy trudne, niewygodne i kontrowersyjne, nie bojąc się przełamywać tabu, sięga do tradycji turpistycznych, jednocześnie dbając o formatywne piękno stosowanego języka.
Obecnie mieszka w Opolu wraz z mężem i dwiema córkami. Jest sopranistką w chórze Filharmonii Opolskiej. Uczy języka angielskiego w szkole podstawowej. W nielicznych wolnych chwilach maluje i koncertuje na lokalnych scenach (ostatnio u boku Marka Wooda i Laury Kaye podczas Drum Fest 2014). Gra na gitarze i skrzypcach.
W 2015 roku ukazała się jej debiutancka powieść (choć słowo debiut jest tutaj mało trafne…) zatytułowana „Woła mnie ciemność”, pierwsza z gotyckiego cyklu inspirowanego twórczością Anne Rice. W roku 2016 wypuściła w świat nowelę obyczajową „O jeden krok za daleko”, która dostępna jest w wersji ebook.

Suwałki Biblioteka Publiczna

Szczegóły

Data:
6 sierpnia 2019
Czas:
17:00

Organizator

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII KONOPNICKIEJ w Suwałkach
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl

Miejsce

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
ul. Emilii Plater 33A
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl
Top