Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

SOK zaprasza na ambitne kino. Pierwszy pokaz w DKF 13 już 3 marca

3 marzec 2021, godz. 18:00

„Żegnaj, mój synu” to nowy film jednego z najważniejszych chińskich reżyserów, Wanga Xiaoshuai. Rodzinna saga rozgrywająca się na przestrzeni trzech dekad chińskiej transformacji. Ozdobą filmu są znakomite role, za które Yong Mei oraz Wang Jingchun odebrali w Berlinie Srebrne Niedźwiedzie. Film zdobył ponad 20 nagród oraz 40 nominacji na światowych festiwalach filmowych.

Obejmująca trzy dekady rodzinna saga, której tłem są społeczne, polityczne i ekonomiczne przemiany, do jakich doszło w Chinach, począwszy od lat 80. Pod płaszczykiem epickiego kina Wang Xiaoshuei, czołowy twórca szóstej generacji chińskich reżyserów, opowiada o bolesnej stracie, niezabliźnionych ranach i próbie pojednania.

Główni bohaterowie Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością.

Posługując się historią jednostek, chiński reżyser krytycznym okiem spogląda na transformację, jaką na przestrzeni trzech dekad przeszło Państwo Środka. Od rewolucji kulturalnej do agresywnego kapitalizmu dnia dzisiejszego.

Film zdobył wiele nagród, m.in. Srebrne Niedźwiedzie dla najlepszej aktorki (Yong Mei) i dla najlepszego aktora (Wang Jingchun) na Międzynarodowy Festiwalu Filmowy w Berlinie. Był pokazywany na takich festiwalach jak: Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian.

Pokaz filmu „Żegnaj mój synu” odbędzie się w środę, 3 marca o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury. Bilety w cenie 12 zł są dostępne online na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%. Seans jest realizowany w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Szczegóły

Data:
3 marzec 2021
Czas:
18:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Sala Kameralna SOK
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
soksuwalki.eu
Top