Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Smacznego! Apetyczna wystawa Grupy Plastycznej Sztalugi w SOK

12 października 2020, godz. 18:00

Te prace powstały w szczególnym czasie, bo również w okresie pandemii i być może konieczność nałożenia na siebie pewnych ograniczeń w apetytach na życie, miała podskórny wpływ na temat i wyraz wystawy. Ekspozycja o tytule „Smacznego” to dzieła nie tylko smakowite w kolorze, ale także przewrotne i zaskakujące. Na pewno docenią je wszyscy smakosze kultury. Wernisaż wystawy już w najbliższy poniedziałek (12.10) w Galerii Foyer SOK.
Przez ostatnie dwa lata członkowie Grupy Plastycznej SZTALUGI działającej przy Pracowni Plastycznej Centrum Suwalskiego Ośrodka Kultury pracowali nad tematem związanym z jedzeniem, apetytem na jedzenie, codziennym smakowaniem potraw. Zaznaczmy, że nie chodzi wyłącznie o tę podstawową czynność w naszym życiu, ale i o to, jak mocno na nasz apetyt wpływają: otoczenie, elementy wystroju, dodatki, kolor i sposób podania. Obrazy olejne i rysunki (pastel), które członkowie grupy zaprezentują na wystawie, są nie tylko smakowite w kolorze, ale, miejscami, także przewrotne i zaskakujące. Szczególnie w jesiennym czas, kiedy feeria kolorów letnich miesięcy już za nami, a świat przybiera barwy zgaszone i złamane deszczem czy wiatrem, warto popatrzeć na smaczną paletę żywych kolorów, które dodadzą nam energii i apetytu na życie. Prace powstały pod opieką artystyczną założycielki grupy, pedagożki i artystki plastyczki Haliny Mackiewicz.
Na wystawie zobaczymy prace: Katarzyny Bogdan, Grażyny Czajki, Teresy Gajek, Huberta Karłowicza, Teresy Malinowskiej, Alicji Malinowskiej, Jadwigi Mańczuk, Jolanty Naskręt, Bożeny Nowackiej, Aureli Pieczulis, Wiery Pszczółki, Aliny Romanowskiej, Barbary Sołowiej i Krystyny Szukiłowicz.

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy, który odbędzie się z udziałem autorów prac w najbliższy poniedziałek, 12 października o godz. 18.00 w Galerii Foyer SOK. Wystawę można oglądać do 4 grudnia 2020 r. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej i profilu Facebook Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Szczegóły

Data:
12 października 2020
Czas:
18:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top