Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Romanse cygańskie na styku kultur

7 lutego 2020, godz. 08:00 - 9 lutego 2020, godz. 17:00

Zapraszamy na trzydniowe warsztaty pieśni romskich prowadzone przez wokalistkę i instruktorkę śpiewu tradycyjnego, Annę Szafranowską oraz Adama Kozłowskiego, finalistę 3. edycji programu Idol zapoczątkują cykl muzycznych spotkań „Na styku kultur” w Suwalskim Ośrodku Kultury. Na koncert finałowy „Romanse cygańskie” zapraszamy w niedzielę, 9 lutego. Trwają również zapisy na warsztaty.
Ideą przyświecającą spotkaniom “Na Styku Kultur” jest promocja i upowszechnianie muzycznej wielokulturowości pogranicza. Suwalszczyzna jest krainą zróżnicowaną etnicznie i narodowościowo, i choć najliczniejszą grupę narodowościową stanowią Polacy, to niemały wpływ na kulturę regionu mieli licznie zamieszkujący tu Litwini, ludność pochodzenia białoruskiego i ruskiego, a także polscy Żydzi i barwni Cyganie. Warsztaty tradycyjnych pieśni to wyjątkowe spotkanie z historią i kulturą mniejszości, poznanie jej, zrozumienie oraz przyjemność – ta płynąca ze wspólnego śpiewu oraz ta, którą daje świadomość otaczającego nas dziedzictwa kulturowego. Każde spotkanie to warsztaty z Mistrzem, praca pod jego kierunkiem i prezentacja efektów na koncercie finałowym.
Cykl rusza w lutym, zapoczątkują go „Romanse cygańskie” (7-9.02). Warsztaty poprowadzi Ania Szafranowska, wokalistka i instruktorka śpiewu  tradycyjnego oraz Adam Kozłowski, cygański śpiewak i multiinstrumentalista, aktor krakowskiego Teatru Łaźnia, finalista 3. edycji telewizyjnego programu Idol. Warsztaty rozpoczynają się w piątek, 7 lutego i potrwają trzy dni. Ich podsumowaniem będzie koncert finałowy w niedzielę, 9 lutego. Wystąpią uczestnicy warsztatów z towarzyszeniem Zespołu Śpiewaczego ANCYJAS.
W kolejnych odsłonach „Na styku kultur” odbędą się warsztaty pieśni polskich, litewskich, Rosjan staroobrzędowców, potańcówka z ludową kapelą oraz nauka gry na przypominających cytrę litewskich kankles.
Więcej o lutowym spotkaniu na  stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury. Bilety na koncert w cenie 10 zł oraz na warsztaty pieśni romskich w cenie 30 zł za 3 dni dostępne online na stronie SOK oraz w kasie SOK. Liczba miejsc ograniczona.
Pod linkiem muzyczne zaproszenie na warsztaty i koncert https://www.youtube.com/watch?v=LwEqyURXKf4.
Suwałki SOK

Szczegóły

Start:
7 lutego 2020, godz. 08:00
Koniec:
9 lutego 2020, godz. 17:00

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top