Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Otwarcie wystawy – Aleksandra Batura – Pustynia

18 grudnia 2019, godz. 18:00

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach

Kurator wystawy Izabela Muszczynko

zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa

ALEKSANDRA BATURA

PUSTYNIA / THE DESERT

środa, 18 grudnia 2019 r., godz. 18.00

Centrum Sztuki Współczesnej Galeria Andrzeja Strumiłły, Suwałki, ul. T. Kościuszki 45

Suwałki Centrum Sztuki Współczesnej Aleksandra Batura 18.12.2019 r

Aleksandra Batura (ur.1982 w Augustowie) mieszka i pracuje w Warszawie.. Studiowała na wydziale malarstwa ASP w Gdańsku, ASP w Krakowie, gdzie uzyskała tytuł doktora i na Wydziale Sztuk Pięknych Universidade do Porto.
Laureatka konkursu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz włoskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Realizowała projekty artystyczne we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Maceracie i Centro SocialeeXSnia w Rzymie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ma kilka realizacji wideo, eksperymentuje z technikami malarskimi i rysunkowymi. Projektowała i zrealizowała wielkopowierzchniowe murale. Brała udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Jej prace pokazywane były min. w Galerii Instytutu Cervantesa w Porto, w Pałacu Sztuki, w Bunkrze Sztuki i CSW Wiewiórka w Krakowie, dwukrotnie na Nord Art w Rendsburgu (Niemcy), na Art Basel Selection (Szwajcaria), na wystawie Gilcrest Project z Saatchi Art w Beverly Hills (USA), w PGS w Sopocie. Prace Aleksandry pozostają w wielu kolekcjach krajowych i zagranicznych.

„Pustynia przywodzi na myśl nierzeczywiste, odrealnione krajobrazy, inne planety, lub światy duchowe niepoznane przez człowieka, wyśnione, wyobrażone, wyimaginowane (…)
Pustynia może obrazować stan ducha. Będąc na pustyni jest się „gdzieś” i „nigdzie”. Można na nią patrzeć jak na ziemię braku, może być końcem albo początkiem.
Temat ten jest mi szczególnie bliski, ważny. Łączy się z doświadczeniami wielu ludzi, również moimi.
W pracy twórczej zajmuję się głównie pejzażem, wielkoformatowym, niedopowiedzianym, na granicy abstrakcji. Obszarami istniejącymi realnie, albo w wyobraźni i pamięci. Lubię łączyć różne materiały, często przemysłowe i nie dedykowane malarstwu, żeby zbudować przestrzeń, oddać jej fenomeny (…)”

/fragment tekstu do katalogu wystawy Aleksandra Batura, „Pustynia”, malarstwo, 2019/.

Szczegóły

Data:
18 grudnia 2019
Czas:
18:00

Organizator

Centrum Sztuki Współczesnej – Galeria A. Strumiłły
Strona internetowa:
csw-as.org

Miejsce

Centrum Sztuki Współczesnej – Galeria A. Strumiłły
Tadeusza Kościuszki 45
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
csw-as.org
Top