Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Niezwykła rodzina Rylskich

24 października 2019, godz. 17:00

Wincenty Rylski – powstaniec styczniowy, spoczywa na cmentarzu w Becejłach. Henryk i Czesław Rylscy – powstańcy sejneńscy, zamordowani w Katyniu. Klotylda Dargielowa – w okresie międzywojennym właścicielka drukarni w Suwałkach. Zygmunt Rylski – pułkownik Wojska Polskiego w przedwojennej Polsce, w czasie wojny dowódca VI obwodu AK na Pradze w Warszawie, zamordowany w Stutthofie. Rodzeństwo: Krystyna Kapuścińska, Leszek Rylski, Zbigniew Rylski – uczestnicy Powstania Warszawskiego, Zbigniew – w Batalionie „Parasol”, Krystyna – harcerka, pedagog, wychowawca wielu pokoleń suwalczan; Leszek – sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, przedstawiciel Polski w UEFA. Józef Rylski – nauczyciel, twórca szkolnictwa zawodowego w Suwałkach.

To tylko niektórzy przedstawiciele, przybyłego 300 lat temu na Suwalszczyznę z południa Polski, rodu Rylskich. O Rylskich – wielkich patriotach, wybitnych, zasłużonych dla miasta, regionu i Polski członkach tej rodziny opowie jej reprezentantka  – suwalczanka Irena Zarachowicz.

Spotkanie pn. „Trzysta lat rodu Rylskich na Suwalszczyźnie” odbędzie się 24 października (czwartek) o godz. 17 w Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Organizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Suwalszczyzny. Zapraszamy.

Szczegóły

Data:
24 października 2019
Czas:
17:00

Organizator

Stowarzyszenie Przyjaciół Suwalszczyzny

Miejsce

Muzeum Okręgowe w Suwałkach
Tadeusza Kościuszki 81
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
muzeum.suwalki.pl
Top