Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Mityng Lekkoatletyczny w Suwałkach

23 września 2020, godz. 15:00

Suwałki ponownie będą gospodarzem dużej imprezy lekkoatletycznej.  W ostatnich latach dzięki staraniom władz miasta suwalski stadion, jeden z najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych obiektów lekkoatletycznych w Polsce wschodniej, gościł uczestników Mistrzostw Polski Juniorów U20 (2016),  Mistrzostw Polski Młodzieżowców U23 (2017) oraz PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach i Sztafetach (2018). Tym razem 23 września w mieście nad Czarną Hańczą pojawi  się czołówka polskich oszczepników, którzy będą walczyć o zwycięstwo w Mityngu pn. „Z oszczepem nad Czarną Hańczą”.

W zawodach wystartuje ponad 100 uczestników z m.in. województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wśród zgłoszonych do udziału w Mityngu nie zabraknie sportowców wielkiego formatu, rekordzistów i mistrzów polski. Mowa o Marcinie Krukowskim oraz Marii Andrejczyk, czyli obecnej czołówce polskiego oszczepu. Marcin jest sześciokrotnym Mistrzem Polski w rzucie oszczepem oraz rekordzistą w tej konkurencji z wynikiem  88,09m. W 2011 roku został srebrnym medalistą mistrzostw Europy w Tallinnie. Natomiast Majka powraca do rywalizacji po kilku latach zmagań z kontuzjami. W ostatnim czasie po raz trzeci została Mistrzynią Polski z najlepszym wynikiem sezonu 62,66 m. Ponadto w konkurencji wieczoru zobaczymy innych czołowych polskich oszczepników takich jak Hubert Chmielak i Cyprian Mrzygłód.

Tego dnia nie zabraknie również rywalizacji młodzieży, która dopiero puka do drzwi światowej czołówki.  W ramach Mityngu zostanie rozegranych 5 konkurencji w 4 kategoriach wiekowych. Najmłodsi (kategoria U14) będą rywalizować na dystansie 100 m, natomiast ich starsi koledzy i koleżanki (kategoria U16) wystartują na dystansach 110 oraz 80 metrów przez płotki. Ponadto oprócz oszczepu rozgrywanego w trzech kategoriach wiekowych (U16, U18, MM) zostanie przeprowadzona dodatkowa konkurencja techniczna – wskok wzwyż (kategoria U16 i U18).

Zapraszamy 23 września do kibicowania lekkoatletom na suwalskim stadionie.

Szczegóły

Data:
23 września 2020
Czas:
15:00 - 17:00

Organizator

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach
Strona internetowa:
www.osir.suwalki.pl

Miejsce

Stadion Lekkoatletyczy
Wojska Polskiego 2
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Top