Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole”

8 września 2019, godz. 10:00

Już po raz szósty w Suwałkach odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Sąsiedzi przy stole”, tym razem z udziałem kucharzy z Suwałk i Suwalszczyzny oraz niemieckiego Waren (Müritz). Tematem przewodnim wydarzenia organizowanego w najbliższą niedzielę (08.09) w parku Konstytucji 3 Maja przez Miasto Suwałki i Przedsiębiorstwo Handlowe Jan Kalinowski z Wiżajn, będzie kuchnia niemiecka. Jest to związane z obchodzonym w tym roku 20-leciem współpracy partnerskiej pomiędzy Suwałkami i niemieckim Waren (Müritz).

Drużyny kucharzy ze Spiżarni Suwalskiej (reprezentującej Stowarzyszenie Podlaskie Smaki), Cateringu Kalinka oraz kucharze z Waren przygotują dania kuchni niemieckiej z dodatkiem regionalnych produktów np. grzybów, kiszki ziemniaczanej i lokalnych serów. Efekty pracy kucharzy oceni jury pod przewodnictwem Czesława Renkiewicza, Prezydenta Miasta Suwałk.

W programie, ponadto, warsztaty kulinarne z udziałem uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach. Poprowadzi je Marcin Budynek, mistrz kulinarny, promotor regionalnej kuchni i twórca Akademia Kulinarnej Marcina Budynka. Uczniowie pod jego kierunkiem przygotują specjały kuchni niemieckiej wzbogacone suwalskimi surowcami: spetzle z kurkami oraz wędzonym serem z Wiżajn i świeżymi borowikami oraz currywurst na plackach ziemniaczanych i sos na pieczonych pomidorach i jabłkach.

Suwałki odwiedzi ponadto Prymat Mega Food Truck, pod kierunkiem słynnego kucharza Roberta Sowy, który zaserwuje prawie 2 tys. porcji sałatki ziemniaczanej. Publiczność będzie mogła również skosztować potraw przygotowanych w ramach konkursu i warsztatów oraz pokazu kulinarnego.

W części artystycznej wystąpią zespoły: „Szuwarki” z Wiżajn, „Suwalskie Starszaki”, „Bifrost”, grupa wokalna „Rozłogi” z Suwałk oraz dziecięca grupa wokalna z SP w Raczkach.

W parku będą działały stoiska z rękodziełem ludowym i produktami regionalnymi, między innymi zorganizowane przez Stowarzyszenie Podlaskie Smaki oraz „rękodzielników” skupionych przy Suwalskim Ośrodku Kultury.

Warto dodać, że także w niedzielę (08.09), przed rozpoczęciem Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego „Sąsiedzi przy stole”, o godz. 10.00 na placu Marii Konopnickiej odbędzie się uroczyste otwarcie plenerowej wystawy fotograficznej pt.: „Suwałki – Waren (Müritz) – 20 lat przyjaźni i współpracy, 1999 – 2019”.

VI. Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „SĄSIEDZI PRZY STOLE”
Park Konstytucji 3 Maja w Suwałkach, 08.09.2019 r. (niedziela)

10.00 – otwarcie stoisk z produktami regionalnymi,
10.00 – 15.00 – występy zespołów: „Szuwarki” z Wiżajn, „Suwalskie Starszaki” i „Bifrost” z Suwałk, grupy wokalnej „Rozłogi” z Suwałk oraz dziecięcej  grupy wokalnej ze SP w Raczkach,
11.00 – uroczyste rozpoczęcie VI. Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego „Sąsiedzi przy stole” przez Prezydenta Miasta Suwałk i zaproszonych gości,
11.15 – 14.30

  • pojedynek kucharzy z Polski i Niemiec („Spiżarnia Suwalska”, „Catering Kalinka”, drużyna kucharska z Waren), temat przewodni: dania kuchni niemieckiej,
  • pokaz kulinarny firmy PH Kalinka,
  • warsztaty kulinarne z udziałem uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach prowadzone przez Marcina Budynka,
  • działalność Prymat Mega Food Truck pod kierunkiem Roberta Sowy,
  • inne atrakcje;

15.00 – ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród.

Plac Marii Konopnickiej w Suwałkach, 08.09.2019 r. (niedziela)
10.00 – Otwarcie plenerowej wystawy fotograficznej pt.: „Suwałki – Waren (Müritz) – 20 lat przyjaźni i współpracy, 1999 – 2019”

Suwałki Sąsiedzi przy stole 8.09.2019

Szczegóły

Data:
8 września 2019
Czas:
10:00 - 15:00

Miejsce

Park Konstytucji 3 Maja
Tadeusza Kościuszki
Suwałki, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.soksuwalki.eu
Top