Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Międzynarodowe spojrzenie na Suwałki w “Sztuce bez granic”

9 grudnia 2019, godz. 18:00

Latem 2019 roku do Suwałk przyjechali malarze, fotograficy, graficy i rysownicy. Artyści z kilku krajów doskonalili swój warsztat  i uwieczniali stolicę Suwalszczyzny w ramach Międzynarodowych Warsztatów Fotografii, Grafiki, Rysunku i Malarstwa „Sztuka bez granic”. Teraz czas na prezentację efektów.

Wernisaż wystawy Międzynarodowych Warsztatów Fotografii, Grafiki, Rysunku i Malarstwa „Sztuka bez granic” Suwałki 2019
Poniedziałek, 9.12.2019, godz. 18:00
Galeria Foyer, ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny | wystawa czynna do 31.12.2019

Pochodzący z Estonii, Litwy i Polski uczestnicy zajęć zostali podzieleni na dwie grupy, sekcję malarską i sekcję fotograficzną by pod czujnym okiem dwójki znakomitych artystów prof. dr. hab. Jacka Jagielskiego oraz Radosława Krupińskiego doskonalić swój warsztat i uwieczniać plenery Suwałk. Po kilku miesiącach prace międzynarodowego grona adeptów sztuki biorących udział w warsztatach zostaną zaprezentowane w Galerii Foyer Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Prof. dr. hab. Jacek Jagielski jest plastykiem o ogromnym dorobku artystycznym, jego prace wielokrotnie prezentowane były w wielu galeriach w Polsce i za granicą min. Czechach, Niemczech, Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii. Za swój dorobek artystyczny otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Medal Komisji Edukacji Narodowej 2009, srebrny Medal za Długoletnią Służbę 2011, I nagrodę w konkursie Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu 2013, srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis 2014.

Radosław Krupiński – fotograf, pracujący blisko 30 lat, animator życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny; współzałożyciel (razem ze Stanisławem J. Wosiem) klubu fotograficznego „PAcamera” oraz galerii fotografii PAcamera, którą prowadził od początków jej istnienia do wiosny 1999 roku; założyciel galerii fotografii im. Edwarda Hartwiga w Domu Pracy Twórczej w Wigrach w latach 2007- 2011 (działającej pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików) oraz inicjator powstania FotoKlubu Wigierskiego przy DPT w Wigrach; fotoreporter i fotograf studyjny (m.in. etatowy fotograf wydawnictw koncernu Agora i wydawnictwa Murator w Warszawie); zaś obecnie wykładowca białostockiej Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości i właściciel firmy Camera Art Studio, która prowadzi Małą Szkołę Fotografii w Suwałkach.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „DEDAL w ośrodku kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja artystyczna”

https://soksuwalki.eu/miedzynarodowe-spojrzenie-na-suwalki-w-sztuce-bez-granic/

Szczegóły

Data:
9 grudnia 2019
Czas:
18:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://soksuwalki.eu
Top