Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

LETNIA AKCJA KRWIODAWSTWA

14 lipca 2019, godz. 07:30

Brak krwi w bankach – problem pojawia się w okresie wakacyjnym, kiedy to częściej dochodzi do wypadków, a krwiodawcy korzystają z urlopów. W okresie letnim liczba krwiodawców spada nawet o połowę.

14 lipca w godz. 7.30 – 13.30 na placu parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia (ul. Prymasa St. Wyszyńskiego 3) mobilny punkt krwiodawstwa Suwalskiego Oddziału Terenowego Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie czekał na tych, którzy w szlachetnym geście oddania krwi zechcą podarować komuś życiodajny lek.

A życie to kolejne urodziny, kolejna rocznica, kolejny dzień na plaży, noc pod gwiazdami, rozmowa z przyjacielem, kolejny uśmiech, uścisk, kolejna szansa…

Fundacja PROMYK tradycyjnie już włącza się w tę piękną akcję ratowania życia.
– Letnia akcja krwiodawstwa jest już tradycją. Niech w tym roku oddana krew będzie cegiełką mieszkańców Suwałk do duchowego pomnika upamiętniającego, przypadające 18 maja przyszłego roku, stulecie urodzin Jana Pawła II, który afirmował życie jako największą wartość – mówi Maria Sienkiewicz, szefowa fundacji. – Wspólnie z doktor Jolantą Osińską z suwalskiej stacji krwiodawstwa zachęcamy do podzielenia się darem życia.

Chętni będą również mogli skorzystać z możliwości zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych.

Szczegóły

Data:
14 lipca 2019
Czas:
07:30 - 13:30
Top