Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Krzesimir Dębski i Adam Palma zagrają Chopina

28 listopada 2019, godz. 18:00

Koncert prawdziwych znakomitości. Zagrają razem kompozytor muzyki współczesnej i filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent Krzesimir Dębski oraz Adam Palma,  Najlepszy Akustyczny Gitarzysta w Polsce w plebiscycie Guitar Awards 2014. W programie muzyka filmowa, jazzowa i ludowa oraz kompozycje Chopina z płyty “Adam Palma Meets Chopin”.

Czwartek, 28.11.2019, godz. 19:00 , Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
bilety: 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
“Adam Palma i Krzesimir Dębski. Chopin na gitarę i smyczki oraz muzyka ludowa” to koncert prawdziwych znakomitości. W Suwalskim Ośrodku Kultury zagrają razem znany kompozytor  muzyki współczesnej i filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent Krzesimir Dębski oraz Adam Palma, Najlepszy Akustyczny Gitarzysta w Polsce według plebiscytu Guitar Awards 2014. Znakomitym solistom – Adamowi Palmie na gitarze akustycznej i Krzesimirowi Dębskiemu, który zagra na fortepianie i skrzypcach, towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy. Pełnoprawnym bohaterem koncertu będzie muzyka – ludowa, jazzowa, filmowa oraz kompozycje Fryderyka Chopina. W finale usłyszymy znakomite “Dwa serduszka, cztery oczy” doskonale znane z głośnego filmu “Zimna wojna”.
Krzesimir Dębski jest najbardziej utytułowanym polskim kompozytorem muzyki filmowej. Człowiek, którego nazwisko zna każdy miłośnik kina i muzyki. Zdobywca wszystkich najważniejszych nagród, w tym Fryderyka i Philip Award za muzykę do filmu w “Ogniem i mieczem”. O współpracy z nim marzą najwięksi producenci i reżyserzy. Autor ponad stu ścieżek dźwiękowych do najpopularniejszych produkcji filmowych jak np. “”Ogniem i mieczem”, “Stara Baśń”, ” W pustyni i w puszczy”, “1920. Bitwa Warszawska”, “Ranczo Wilkowyje”. Jako dyrygent prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd jak: Jose Carreras, Jose Cura, Ewa Małas–Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, J. L. Ponty, Mark O’Connor, Regina Carter, John Blake i Nigel Kennedy. Dyrygował niemal wszystkimi orkiestrami polskimi na czele z Sinfonią Varsovią, Filharmonia Narodową i NOSPR, a także Irish BBC Orchestra, Moscow Symphony, Guadalahara Symphony Orchestra (Meksyk), Orchestra Teatro Municipal Rio de Janeiro, Cyprus National Orchestra, Leopolis Chamber Orchestra i Wind Orchestra Los Angeles oraz Sud-Wesfunk Orchester, Novi Sad Radio Orkiestra, Chile National Orquesta.
Adam Palma to polski wirtuoz gitary, doktor sztuk muzycznych, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, który koncertował z najwybitniejszymi gitarzystami akustycznymi na świecie, m.in.:  Al Di MeoląTommym Emmanuelem czy  Bireli Lagrene, a w Polsce współpracował z najważniejszymi artystami rodzimej sceny muzycznej, m.in.: Ewą Bem, Edytą Górniak,  Leszkiem Możdżerem czy Krzesimirem Dębskim. Choć od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie jest wykładowcą w klasie gitary na Uniwersytecie w Manchesterze, został uhonorowany tytułem “Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego” podczas gali GUITAR AWARDS w Warszawie. Palma ma na swoim koncie trzy albumy solowe, które zebrały fantastyczne recenzje w magazynach gitarowych na całym świecie. Magazyn Guitar Player umieścił utwór Adama “Rheged” na pierwszej stronie swojej witryny internetowej w czerwcu 2017 roku. Najnowszy album artysty – „Adam Palma meets Chopin” z gościnnym udziałem Leszka Możdżera, miał premierę 29 września 2019 roku. To pierwsza na świecie płyta z utworami Fryderyka Chopina na gitarę akustyczną!
Tak o nowym projekcie Adama Palmy wypowiada się wirtuoz gitary, Al Di Meola:  “Chopin, zagrany przez Adama Palmę na gitarze z nowoczesnym podejściem rytmicznym, jeszcze nigdy nie brzmiał tak oryginalnie.  Muzyczna koncepcja Palmy jest niezwykła w najlepszym znaczeniu tego słowa, zarówno w warstwie dźwiękowej, jak w kategoriach czystego muzycznego piękna.  Kto powiedział, że muzyka Chopina przypisana jest wyłącznie do fortepianu? Adam Palma śmiało przenosi ją na instrument nie kojarzony do tej pory z Chopinem.  Oto dzieło prawdziwej twórczej pasji.  Brawo!”.
Czas trwania koncertu: około 90 minut.
Koncert prezentowany w ramach programu „DEDAL w ośrodku kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja artystyczna” realizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Suwałki.

Szczegóły

Data:
28 listopada 2019
Czas:
18:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

Sala im. Andrzeja Wajdy
ul. Jana Pawła II 5
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Top