Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Koncert Tyler Hornby Quartet

26 lipca 2018, godz. 19:00

Tyler Hornby Quartet to najnowszy międzynarodowy projekt, w którym biorą udział wybitni wykonawcy współczesnej muzyki jazzowej z Kanady, Bułgarii oraz Polski. W repertuarze grupy znajdują się autorskie kompozycje perkusisty i lidera, Tylera Hornby, który zarejestrował je na albumie Launch wydanym w 2016 roku przez Chronograph Records.

Tyler Hornby – perkusja
Piotr Lemańczyk – kontrabas
Kristian Alexandrov – fortepian
Szymon Łukowski – saksofon

Rozmarino, czwartek – 26 lipca, godz. 19.00, bilety – 20 zł, rezerwacja stolików pod nr tel. 87 563 24 00.

Hornby ozpoczął naukę gry na perkusji w wieku 10 lat, swoje umiejętności doskonalił w big bandach i małych grupach jazzowych, dochodząc do pozycji jednego z najbardziej innowacyjnych i najczęściej angażowanych perkusistów w Kanadzie. Po ukończeniu licencjatu na wydziale jazzu w 1998 roku Tyler kontynuował naukę na wydziale perkusyjnym North Texas Drumset Camp, gdzie kształcił się pod okiem legendarnego Eda Sopha. Tam został stypendystą Univeristy of Colorado (Boulder) i wkrótce ukończył studia magisterskie na kierunku instrumentalistyki jazzowej i edukacji muzycznej. Nie ustając w poszerzaniu swojej wiedzy i umiejętności rozpoczął także komponowanie, pracując pod okiem laureata nagrody GRAMMY – pianisty Chipa Stephensa i analizując twórczość wybitnych artystów z całego świata. Jego lista współpracowników jest bardzo rozległa i obejmuje takie postacie jak Bob Mintzer, Ingrid Jensen, Wycliffe Gordon, Frank Mantooth, Alain Caron, Randy Brecker, Eric Marienthal, Tom Harrell, Jiggs Whigham, Irvin Mayfield, James Carter, Brad Goode, Chip Stephens, Hugh Fraser, Tommy Banks, PJ Perry, Shelly Berg, Ralph Bowen, Maciek Grzywacz (za którą zostali nominowani w 2007 do nagrody Polskiego Przemysłu Muzycznego) Maciej Sikala, Piotr Lemanczyk, Pat Bianchi, John Gunther, Ken Walker, Phil Dwyer, Mike Murley, David Braid, Joel Miller, Campbell Ryga, Jeff Johnston, Brad Turner, Victor Goines, Kirk MacDonald, Jens Lindemann, Calgary Philharmonic Orchestra i grupy takie jak Decidedly Jazz Danceworks.

Tyler występował na festiwalach, w klubach oraz koncertach w Ameryce Północnej i Południowej oraz Europie, a jego dyskografia obejmuje ponad 50 albumów. Jego pierwszy autorski album, wydany w 2005 roku i znakomicie przyjęty przez krytyków zatytułowany Shadows of a Brighter Day został wybrany do kompilacji kanadyjskich artystów jazzowych Dig Your Roots. W 2009 roku był nominowany do nagród Galaxie Rising Star kanadyjskiego radia oraz General Motors Grand Jazz Award na Festival International de Jazz de Montreal. W 2011 roku ukazała się jego kolejna płyta A Road to Remember, która została nominowana do nagrody WCMA w kategorii najlepsze nagranie jazzowe roku i uzyskała znakomite recenzje magazynu Downbeat. Tyler Hornby jest znakomitym perkusistą obdarzonym talentem kompozytorskim (Listopad 2010). W 2013 roku Tyler sformował nową grupę, Tyler Hornby B3 Trio, z którą wydał album Locus, który otrzymał nagrodę WCMA dla najlepszego nagrania jazzowego roku 2014. Zaledwie rok później ukazała się kolejna płyta grupy Tyler Hornby Quartet zatytułowana Launch, na której wystąpili Ingrid Jensen (trąbka) i David Braid (fortepian), z miejsca stając się numerem 1 na kanadyjskiej liście jazzowych albumów i pozostała tam przez ponad 10 tygodni.

Tyler Hornby prowadzi także ożywioną działalność na polu edukacyjnym; jest wykładowcą i koordynatorem na Ambrose Univeristy, gdzie prowadzi klasę perkusji a także historii jazzu i małych zespołów jazzowych. Prowadził warsztaty w Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Polsce, USA i Wenezueli; jest także twórcą i wykładowcą Drumset Educational Camp przy Mount Royal Conservatory, odbywającego się corocznie w sierpniu.

Piotr Lemańczyk – kontrabas, gitara basowa
Jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Walter Smith III, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr/Izrael/ , Soweto Kinch /GB/ i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95´ i 96´ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 96´ – nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96´, gdzie otrzymał „Złoty Klucz do Kariery”. Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Ponadto brał udział w nagraniu ponad czterdziestu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej takimi jak: Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Maciej Sikała, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jacek Kochan, Kazimierz Jonkisz, Wojciech Staroniewicz, Krystyna Stańko, Sławek Jaskułke i innymi. Został nominowany do nagrody FRYDERYK 2011 w kategorii JAZZOWY ALBUM ROKU. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu KARTUZY JAZZ BASS DAYS.

Kristian Alexandrov – fortepian
Laureat kanadyjskiej nagrody dla najlepszego pianisty w kategorii Smooth Jazz /2008/. Urodzony w Sofii (Bułgaria) i wychowany w rodzinie muzyków Kristian Alexandrov był otoczony muzyką od bardzo wczesnych lat. Szeroki wachlarz stylów, które poznał (wśród nich m.in. bułgarski folk, muzyka poważna, afro-cuban i współczesny jazz) wywarły ogromny wpływ na jego twórczość i pianistykę. W wieku 6 lat został przyjęty do prestiżowej Szkoły L. Pipkowa, gdzie ukończył dwunastoletni program jako pianista i perkusjonalista. Wszechstronne przygotowanie i łatwość występowania na scenie umożliwiły mu wykonywanie muzyki w większości krajów europejskich już w wieku 19 lat. W 1995 Kristian przeprowadził się do Vancouver (Kanada) gdzie aktualnie mieszka i aktywnie współtworzy kanadyjską scenę muzyczną jako aktywny kompozytor, wykonawca, producent muzyczny, dyrektor artystyczny i edukator. Lista jego współpracowników jest bardzo rozległa: Randy Brecker, K.D. Lang, Eric Marienthal, Kenny G, Allen Vizzutti, Alain Caron, Bob Mintzer, Jackie & Kim Richardson, Wycliffe Gordon, The Canadian Tenors, Tommy Banks and All Star Brass. Od wielu lat jest również dyrektorem muzycznym grupy Jensa Lindemanna BrassFire, a także zespołów Decidedly Jazz Danceworks, Youth Singers of Calgary oraz artysty R&B Shannon. Najważniejsze koncerty w których Kristian brał udział to – wśród wielu innych – Eliat Chamber Music Festival (Eliat, Izrael), Sochi Music Festival (Soczi, Rosja), Ambasada Bułgarii (Washington DC i New York, NY), Vibrato Jazz (Los Angeles), International Trumpet Guild (Grand Rapids, MI), Brassfire at Benaroya Hall (Seattle), All Star Brass (Banff Centre) oraz the Order of Canada Big Band at Koerner Hall (Toronto).

Szymon Łukowski – saksofony, klarnet basowy
SZYMON ŁUKOWSKI – saksofonista, klarnecista, kompozytor, aranżer, bandleader urodzony 10.06.1986 roku w Bydgoszczy. Absolwent Akademii Muzycznej im. F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu A. Dudzińskiego i Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie saksofonu w klasie M. Sikały. Laureat wielu nagród, m.in.: I miejsce w kategorii Solista na Blue Note Poznań Competition (2014), Nagroda dla najlepszego instrumentalisty XVI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych I Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu (2013), dla najlepszego Instrumentalisty XIII Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu (2008) oraz II nagrody na Student Jazz Festival w Bydgoszczy z grupą Walking Quartet (2009). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011), oraz dwukrotnie Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (2013, 2015). Swobodnie porusza się w rozmaitych stylistykach muzycznych, od jazzu, przez muzykę fusion, latin i eksperymentalną, najwięcej uwagi poświęcając współczesnej muzyce jazzowej w różnych odsłonach. Aktualnie współtworzy grupy: Szymon Łukowski Quintet, Piotr Lemańczyk Quartet, Michał Gozdek Quintet, LNSD Quartet oraz Jan Konop Big Band. Występował u boku takich wykonawców jak Jerzy Małek, Cezary Paciorek, Jan Smoczyński, Maciej Sikała, Marcin Gawdzis, Przemek Dyakowski, Krystyna Stańko, Piotr Lemańczyk, Zbigniew i Jacek Namysłowscy, Ilona Damięcka, Adam Żuchowski, Tomasz Sowiński, Jan Freicher, Dominik Wania, Paweł Dobrowolski oraz Tyler Hornby. Koncertował również poza granicami kraju w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Grecji oraz Francji.

Suwałki Rozmarino Koncert Tyler Hornby Quartet

Szczegóły

Data:
26 lipca 2018
Czas:
19:00

Organizator

Rozmarino
Telefon:
87 563 24 00
Strona internetowa:
http://www.rozmarino.pl/

Miejsce

Rozmarino
ul. Kościuszki 75
Suwałki, 16-400 Poland
+ Google Map
Top