Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Koncert „Prof. Halina Słonicka – In Memoriam. W 20. Rocznicę”

6 grudnia 2020, godz. 19:00

6 grudnia o godz. 19 w Sali Kamedulskiej suwalskiego Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach zaplanowano koncert „Prof. Halina Słonicka – In Memoriam. W 20. Rocznicę”. Do udziału w koncercie zostały zaproszone m.in. pianistka Anna Marchwińska (córka prof. H. Słonickiej) oraz  śpiewaczki-sopranistki Katarzyna Trylnik i Kira Boreczko (wychowanki wokalne prof. H. Słonickiej), a także związane z Suwałkami, młode, niezwykle utalentowane adeptki sztuki wokalnej, obecnie studentki UMFC w Warszawie:  Anna Obrączka – sopran koloraturowy, Aleksandra Pełszyńska – sopran liryczny oraz Roksana Maria Maciejczuk – mezzosopran.

Koncert jest także uświetnieniem obchodów Jubileuszu 300-lecia Suwałk.

Ze względu na obostrzenia sanitarne, to wydarzenie będzie przeprowadzone w formie streamingu (on-line oraz w formie dokumentacji wydarzenia na stronie VIII Festiwalu Ars Musica 2020 na Facebooku). Link do strony: tutaj. To jedno z wydarzeń zaplanowanych w ramach VIII Festiwalu Ars Musica 2020. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami ze względu na pandemię COVID-19, niektóre z planowanych wcześniej wydarzeń festiwalowych odbędą się w sierpniu przyszłego roku.

Przedsięwzięcie zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Podlaskiego oraz budżetu miasta Suwałk. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Organizatorzy przypominają również o przygotowywanych koncertach tj. Koncert 20. Kolęd Witolda Lutosławskiego 12 grudnia 2020 r. o godz. 17.00 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku oraz Kolędowym Koncercie Finałowym 20 grudnia 2020 r. o godz. 19.00 w Konkatedrze pw. Św. Aleksandra w Suwałkach. Te koncerty również będą transmitowane w wersji on-line oraz udokumentowane na stronie VIII Festiwal Ars Musica 2020.

Szczegóły

Data:
6 grudnia 2020
Czas:
19:00
Top