Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Koncert w 75. rocznicę urodzin E. Claptona

11 lipca 2020, godz. 20:00

Specjalny koncert z okazji 75. urodzin Erica Claptona, jednego z najwybitniejszych wykonawców muzyki bluesowej. Autorskie wersje największych przebojów wielkiego bluesmana wykona Bartek Grzanek, wokalista i gitarzysta, któremu towarzyszą znakomici muzycy: Mirosław Wiśniewski, Przemek “Bęben” Kuczyński i Paweł Serafiński.

sobota, 11.07.2020, godz. 20.00
Sala im. A. Wajdy SOK

Bilety: 20 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK   |   liczba miejsc ograniczona
Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest zobowiązany do wypełnienia i przekazania pracownikowi obsługi widowni oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu.

Eric Clapton, niekwestionowana ikona światowej muzyki rockowej i jeden z najbardziej uznanych gitarzystów wszech czasów, 30 marca 2020 r. skończył 75 lat! Jako jedyny artysta w historii został trzykrotnie uhonorowany członkostwem Rock and Roll Hall of Fame. Ma w swoim dorobku 18 nagród Grammy. Jego twórczość wywarła ogromny wpływ na kilka pokoleń artystów na całym świecie. Także w polskim środowisku muzycznym Clapton cieszy się niezwykłą estymą.

BARTEK GRZANEK Charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu. Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Choć w jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych takich jak country, rock, czy soul, to w jego żyłach płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków. Debiutował w 1 998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer (wcześniej Toster Band – laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues nad Bobrem, Kraśnik Blues Meeting, Rawa Blues Festival). Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki, za płytę „Testosterone” oraz ma na swoim koncie s upporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahan’a i Budgie. Szerszej publiczności dał się też poznać jako uczestnik I edycji „The Voice of Poland”, finalista V edycji „Mam Talent” oraz jako gitarzysta współpracujący z wieloma artystami w Polsce

MIROSŁAW WIŚNIEWSKI Jazzman, sideman, człowiek do zadań specjalnych, obdarzony niesamowitym stylem i wyczuciem muzycznym – znany z występów z czołówką polskich gwiazd, do których należą między innymi: Edyta Górniak, Zbigniew Wodecki, Laboratorium i wielu innych. Można pokusić się o stwierdzenie, że Mirosław Wiśniewski “wychował” i zainspirował wielu młodych, doskonałych basistów, a jego charakter sprawia, że jest ceniony zarówno przez kolegów z branży, jak i uczniów warsztatów i klinik instrumentalnych.

PRZEMEK “BĘBEN” KUCZYŃSKI Muzyk sesyjny, kompozytor i realizator nagrań. Perkusista uniwersalny – pomimo zacięcia jazzowego, z powodzeniem realizuje projekty z największymi artystami w naszym kraju. Ma również na swoimm koncie współpracę z kilkoma gwiazdami światowego formatu takimi jak: Craig David, In-Grid, Sophie Ellis Baxtor, September, Velvet, a także jazzowymi: Lars Danielsson i Mike Stern. W 2017r. zaliczony do prestiżowego grona “101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów” magazynu “Perkusista”.

PAWEŁ SERAFIŃSKI Wirtuoz organów Hammonda, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w 1973r. Laureat wielu nagród jazzowych m.in. Nagroda Stowarzyszenia Jazzowego „Melomani” i Prezydenta Miasta dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana (rok 1997, 2001 i 2004) Wykładowca w Łódzkiej PWSFTiTV (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Teatralna i Telewizyjna). Wielokrotnie wyróżniony w ankiecie Jazz Top miesięcznika Jazz Forum.

Zobacz także: www.bartekgrzanek.pl

źródło: SOK

Szczegóły

Data:
11 lipca 2020
Czas:
20:00 - 22:00

Organizator

SOK
Strona internetowa:
www.soksuwalki.eu

Miejsce

Duża Scena SOK
ul. Jana Pawła II 5
Suwałki, Polska
+ Google Map
Top