Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

KOLEJNY „JAZZ WIECZÓR” W ROZMARINO!

3 października 2020, godz. 19:30

Wszystkich jazz fanów Rozmarino serdecznie zaprasza na kolejny „Jazz Wieczór”. Po świetnie przyjętym przez naszą publiczność koncercie tria „Nowicki, Święs, Frankiewicz”, tym razem przed Państwem wystąpi super kwartet grający muzykę w przepięknym brzmieniu wibrafonu, harmonijki ustnej i sekcji rytmicznej (kontrabas, perkusja). Stali bywalcy jazzowych wieczorów już w ubiegłym roku podziwiali trzech muzyków z tej grupy: Karola Szymanowskiego, Wojciecha Milewskiego i Grzegorza Nadolnego którzy w październiku 2019 zagrali w Rozmarino pod nazwą „We3″. W tym roku prezentujemy państwu zespół uzupełniony przez niezwykle cenionego doświadczonego perkusistę Piotra Biskupskiego.

Oto sylwetki muzyków:
Karol Szymanowski – wibrafon
Od lat należy do czołówki europejskich wibrafonistów. Twórca oryginalnej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich oraz zagranicznych m.in. w Paryżu, KarlovychVarach, Krakowie. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracuje z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi oraz klasycznymi.

Piotr Biskupski – perkusja
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w renomowanej klasie prof. J. Zgodzińskiego. Wykładowca Akademii Muzycznych w Bydgoszczy i Łodzi. W grze na perkusji ponad wszystko ceni melodykę i wrażliwość na barwę instrumentu. Perkusja w jego rękach jest instrumentem nie tylko rytmicznym. Znakomity technik i doświadczony muzyk studyjny.Wspólpracuje lub wpółpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Grażyną Auguścik, Włodzimierzem Nahornym, Januszem Stroblem.

Grzegorz Nadolny – kontrabas/bas
Znakomity muzyk, kompozytor, wszechstronny basista z jednakowym powodzeniem grający na gitarze basowej jak i kontrabasie. Debiutował w bydgoskiej jazz-rockowej formacji West w 1990 roku. Przez wiele lat współpracował z perkusistą Jackiem Pelcem, stanowiąc trzon jego zespołów. Jednocześnie współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego,
trio Krzysztofa Herdzina i wiele innych bydgoskich projektów i formacji.

Wojtek Milewski – harmonijka chromatyczna
Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na trąbce. Najpierw pod opieką muzyka jazzowego
i pedagoga Mariana Szaryńskiego, a później w ramach Małej Akademii Jazzu prowadzonej przez Henryka Majewskiego. Brał udział w warsztatach jazzowych w Pułtusku w klasie trąbki u Piotra Wojtasika. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Blues Fellows. Jego najnowszy projekt muzyczny to zespół We4, w którym spełnia swoje marzenie gry na harmonijce chromatycznej.

Muzycy kwartetu We4 grają dobrze znane słuchaczom standardy muzyki jazzowej. Interpretują je na nowo z dużą kulturą muzyczną. Potrafią wykorzystać niepowtarzalne zestawienie używanych instrumentów: wibrafonu, harmonijki chromatycznej, kontrabasu i perkusji. W repertuarze kwartetu znaleźć można zarówno kompozycje Sonny Rollinsa, Benny Golsona, Herbie Hancocka czy Stevie Wondera. Bilety w cenie 40 zł. Serdecznie państwa zapraszamy.

Szczegóły

Data:
3 października 2020
Czas:
19:30

Organizator

Rozmarino
Telefon:
87 563 24 00
Strona internetowa:
http://www.rozmarino.pl/

Miejsce

Rozmarino
ul. Kościuszki 75
Suwałki, 16-400 Poland
+ Google Map
Top