Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Kasia Waraksa „Moja planeta” malarstwo – otwarcie wystawy

27 września 2019, godz. 18:00

Centrum Sztuki Współczesnej & Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Kasi Waraksy „Moja planeta” 27 września 2019 o godz. 18.00

Kasia Waraksa

Malarka i śpiewaczka (jak mówi sama o sobie). Mieszka na Mazurach we wsi Grądzkie, gdzie wraz z mężem, muzykiem – gitarzystą – Zygą Waraksą prowadzą „Wiatrak Art”, klimatyczne miejsce, w którym raz w roku organizują „Wietrzne spotkania z poezją”.

Artystka zdobywała doświadczenie w ikonografii na Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie (jest autorką dwóch ikonostasów w cerkwiach unickich w Giżycku i Kruklankach). Inspiracje do twórczości plastycznej czerpie ze wspomnień, przeżyć i fantastycznych wizji. Oprócz ciekawej formy, kompozycji czy pięknej kolorystyki sympatycy malarstwa narracyjnego, symbolicznego odnajdą w jej pracach przede wszystkim podtekst literacki.

Wystawa Kasi Waraksy w Centrum Sztuki Współczesnej Galerii Andrzeja Strumiłły w Suwałkach ma charakter retrospektywny. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną prace przekrojowe i cykliczne z różnych okresów, ukazujące proces zmian i ścieżki poszukiwań twórczych artystki.

Wystawa będzie prezentowana do końca października 2019.

Suwaki CSW Kasia Waraksa 27.09.2019

Szczegóły

Data:
27 września 2019
Czas:
18:00

Organizator

Centrum Sztuki Współczesnej – Galeria A. Strumiłły
Strona internetowa:
csw-as.org

Miejsce

Centrum Sztuki Współczesnej – Galeria A. Strumiłły
Tadeusza Kościuszki 45
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
csw-as.org
Top