Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

John Tillery The Songs of Angels. Gospel Workshop 2019

2 maja 2020, godz. 19:00

#ZostanwdomuzSOK i #obejrzyjkoncertonline W najbliższą sobotę zapraszamy na niebiańskie brzmienie ubiegłorocznego Koncertu Finałowego IV SoulWałki Gospel Workshop z udziałem Johna Tillery wybitnego kompozytora i wykonawcy muzyki gospel.

Gwiazdą czwartej odsłony Soulwałki Gospel Workshop był John Tillery z chórem Living Sacrifice oraz gościem specjalnym, fenomenalnym wokalistą Contemporary Jazz & Gospel, Robertem E. Personem. Koncert Finałowy odbył się 19 maja 2019 r.

Premiera on-line:
sobota, 02.05.2020, godz. 19:00

Kanał YouTube i Fanpage Facebook SOK

Wśród wielu artystów i wykonawców w wydarzeniu wzięli udział, m.in. Warren Jones, Szymon Markiewicz, Jlashawn Tillery-Williams, The Collectif Project, Suwalska Orkiestra Kameralną, zespół Holy Noiz, uczestnicy warsztatów z Polski, Suwałki Gospel Choir pod kierownictwem Anny Szafranowskiej oraz zespoły taneczne Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Soulwałki Gospel Workshop to projekt muzyczny promujący muzykę gospel, obejmujący trzydniowe warsztaty wokalno-instrumentalne, które prowadzą uznani w środowisku artyści gospel z Europy i świata oraz koncert galowy, będący podsumowaniem spotkań warsztatowych. Gospodarzem artystycznym festiwalu jest Suwałki Gospel Choir, działający w Suwalskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Anny Szafranowskiej.

Słowo „gospel” pochodzi  z języka angielskiego i się odnosi do chrześcijańskiej muzyki popularnej wśród czarnoskórych mieszkańców południowych stanów USA, ale również oznacza “Nowy Testament” i orędzie Jezusa z Nazaretu.

Suwałki


John Tillery & Living Sacrifice (USA) od ponad 20 lat działają na terenie US, szczególnie aktywnie na Wschodnim Wybrzeżu. W centrum ich zainteresowań leżą wykonania muzyki gospel oraz najnowszych nurtów muzyki uwielbieniowej – praise & worship, której bogate brzmienie i oryginalne aranżacje przenoszą słuchaczy na wyższy poziom uwielbienia Bożej obecności. Grupa często towarzyszy znanym artystom i legendom muzyki gospel, m.in.: Richard Smallwood, Twinkie Clark, Yolanda Adams, John P. Kee, Hezekekiah Walker. Na swojej dyskografii mają 5 albumów CD, które zdobyły wiele nominacji, nagród oraz uznanie w środowisku gospel w USA. Album „Romans 12:1” (2000) zajął pierwsze miejsce na liście przebojów USA w kategorii 30 najlepszych produkcji niezależnych artystów gospel. Album „Transformation” (2006) zdobył Sound Music Award dla najlepszego chóru w 2006 r. Albumy Next Level (2009) oraz Miracles (2014) wielokrotnie zdobyły nominacje Stellar Award oraz prestiżowe Grammy Award. Grupa brała udział wielu w projektach telewizyjnych, tworząc audycje i koncerty dla BET TV oraz Bobby Jones Gospel International. W 2010 r. John Tillery założył własne wydawnictwo Jackiboy Entertainment.


John “Bucky” Tillery (USA) urodził się i wychował w Waszyngtonie. W środowisku amerykańskiego gospel uchodzi za artystę wybitnego z uwagi na jego szczególny słuch muzyczny i wrażliwość. Mimo tego, że jest osobą niewidomą, odnosi sukcesy jako aktywny dyrygent, solista i producent muzyczny oraz pastor. Wielokrotnie był nominowany i nagradzany jako solista, kompozytor i producent muzyczny (Stellar Award, Grammy Award). Wspólnie z Barbarą Streisand wyprodukował w 1998 r. ścieżkę dźwiękową do City of peace (HBO). Jego wokalne aranżacje pojawiają się także w filmie Guilty by Association z udziałem Morgana Freemana. Współpracował zarówno z nieżyjącymi legendami muzyki gospel, m.in.: Jamesem Clevelandem, czy Albertiną Walker, jak z takimi znamienitymi artystami, jak: Twinkie Clark, Clark Sisters, Ron Winans, Bruce Pahram, Christopher William and Charli Wilson. Na co dzień pracuje jako pastor w Free Worship Ministries w Lusby (Maryland). Jest szczęśliwym mężem Katin oraz ojcem dwójki wspaniałych dzieci (DeAndre i Jianna). O sobie mówi bardzo skromnie: Kocham Boga, Jego Słowo, moją rodzinę i podążam za Jego wolą.

Realizacja video: Marcin Pawlukiewicz, Zbigniew Stelmaszek


Wydarzenie było organizowane w ramach projektu „DEDAL w ośrodku kultury – pomysł, projekt, realizacja, ekspresja artystyczna”.

Szczegóły

Data:
2 maja 2020
Czas:
19:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY
Top