Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Czwartkowe spotkania ze sztuką: Andrzej Zujewicz

19 listopada 2020, godz. 17:00

Gościem Haliny Mackiewicz będzie kurator i komisarz wystaw prezentowanych w galeriach Suwalskiego Ośrodka Kultury, malarz, grafik i fotograf, Andrzej Zujewicz. Porozmawiamy m.in. o tym, jak jego własne poszukiwania twórcze wpływają na dobór artystów prezentowanych w Suwałkach oraz o autoportrecie – szczególnym wyrazie osobowości i wnętrza artysty.

Czwartek, 19.11.2020, godz. 17.00
kawiarnia artystyczna, ul. Noniewicza 71

wstęp wolny | zalecana rezerwacja miejsca, zapisy tel. 87 566 42 11
liczba miejsc ograniczona zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym

Gościem kolejnych “Czwartkowych spotkań ze sztuką” będzie artysta plastyk Andrzej Zujewicz. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Gdańsku, który swoje życie związał z Suwalszczyzną. Tu mieszka, tworzy i pracuje; uprawia malarstwo, rysunek, grafikę i fotografię. Po studiach zamieszkał w Żubrówce na Suwalszczyźnie. Pracował w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach, obecnie odpowiada za wystawiennictwo w Suwalskim Ośrodku Kultury. Jest założycielem i przewodnikiem działającej od roku 2006 Suwalskiej Grupy Twórczej SGT. W swojej twórczości odnosi się do człowieka. Inspiruje go przyroda – głównie zwierzęta, naturalne zjawiska przyrodnicze, żywioły oraz codzienność, to co powtarzalne, cykliczne, ziemskie lub nieziemskie.

Spotkanie, które poprowadzi Halina Mackiewicz, będzie zawierało prezentację aktualnych i wcześniejszych poszukiwań artystycznych autora ze szczególnym uwzględnieniem tematu autoportretu, będącego wyrazem osobowości i wnętrza artysty.

https://soksuwalki.eu/czwartkowe-spotkania-ze-sztuka-andrzej-zujewicz/

Szczegóły

Data:
19 listopada 2020
Czas:
17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

kawiarenka artystyczna
ul. Noniewicza 71
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Top