Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Spotkanie z Tomaszem Jakimiukiem w Bibliotece Publicznej

28 października 2019, godz. 17:00

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickie w Suwałkach zaprasza na spotkanie z Tomaszem Jakimiukiem 28 października (poniedziałek) 2019 r., godz. 17:00. Wstęp wolny.

Tomasz Jakimiuk –  podróżnik z pasji, bloger z zamiłowania, entuzjasta fotografii reportażowej. Autor książki podróżniczej „Jak To daleko” o podróży jachtostopem. Laureat wielu nagród, m.in. Traveler – National Geographic oraz Festiwalu KOLOSY. Odkrywa świat z perspektywy hulajnogi i autostopa.

Rok 2019. Spakował plecak, wziął hulajnogę i ruszył na Czarny Ląd. Przez 4 miesiące podróży odwiedził 9 państw. Jego celem było przemierzenie Afryki z północy na południe od Egiptu, aż po RPA. Odpychał się na hulajnodze i jechał autostopem, a wszystko po to, by być jak najbliżej lokalnych, chcąc poznać wszelkie piękno i niedoskonałości odwiedzanych ziem. W Egipcie zamknęła go policja z dziwnymi zarzutami. W Sudanie na Pustyni Nubijskiej zmagał się z brakiem wody, a kiedy wydostał się na drogę trafił do kopalni. W Etiopii wylądował w burdelu, bo zabrakło prądu. W Botswanie przy jego namiocie chodziły słonie. Podróż z wieloma zwrotami akcji, których nikt nie był w stanie przewidzieć.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

logo ministerstwa

 

Szczegóły

Data:
28 października 2019
Czas:
17:00

Organizator

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII KONOPNICKIEJ w Suwałkach
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl

Miejsce

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
ul. Emilii Plater 33A
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.bpsuwalki.pl
Top