Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Promocja książki „Dwory na Suwalszczyźnie” w Filipowie

9 października 2019, godz. 16:00

Wójt Gminy Filipów oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie serdecznie zapraszają na promocję książki „Dwory na Suwalszczyźnie” oraz spotkanie z jej autorem Andrzejem Matusiewiczem. Spotkanie odbędzie się w środę, 9 października o godz. 16:00 w sali Gminnego Centrum Kultury w Filipowie (budynek GOKiS).

Wydawcami książki „Dwory na Suwalszczyźnie” są Muzeum Okręgowe w Suwałkach oraz Starostwo Powiatowe w Suwałkach. Książka otrzymała nagrody pierwszą nagrodę w kategorii „Monografie oraz inne opracowania krajoznawcze” podczas 27. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej w Poznaniu oraz Podlaski Laur Muzealny w kategorii „Publikacja”.

Książka „Dwory na Suwalszczyźnie” autorstwa Andrzeja Matusiewicza opisuje historie 90 majątków znajdujących się na terenie powiatu suwalskiego i ich byłych właścicieli. Po większości opisywanych w albumie budynkach nie ma już śladu. Zachowało się jedynie pięć dawnych dworów: w Zaboryszkach, w Kukowie, Hucie, Wolininowie i Pawłówce. Książka zawiera historię 5600 osób.

Filipów Promocja książki Dwory na Suwalszczyźnie

Szczegóły

Data:
9 października 2019
Czas:
16:00 - 17:00
Top