Za szybko… po randce

Za szybko… po randce

Suwalscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 20- latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierowca audi jechał o 80 kilometrów na godzinę za szybko. Miejsce kontroli było wielokrotnie wskazywane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z suwalskiej „drogówki”, wczoraj wieczorem, sprawdzali prędkość z jaką jeżdżą kierowcy na ulicy Utrata w Suwałkach. Ulica ta często wskazywana jest przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako miejsce łamania przepisów ruchu drogowego. Tuż po godzinie 20 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Kamera nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała pirata drogowego, który jechał 150 kilometrów na godzinę. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę. Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 20-latek. Suwalczanin tłumaczył policjantom, że spieszył się, bo odwoził do domu koleżankę, która była nieco spóźniona. Za przekroczenie prędkość w obszarze zabudowanym o 80 kilometrów na godzinę młody kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci ukarali go również mandatem karnym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i wpływa na skalę ich skutków. W tym roku już 53 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Dlatego hasło „noga z gazu” jest zawsze aktualne!

źrodło; www.suwalki.policja.pl

Top