XX-lecie klubu Jaćwing

XX-lecie klubu Jaćwing

Z udziałem ponad 70 zawodników odbyły się w Suwałkach ogólnopolskie zawody osób niewidomych i słabowidzących w bowlingu. Zawody te były jednym z elementów bogatego programu obchodów XX-lecia działalności Klubu Sportowego Jaćwing. Do Suwałk przyjechali zawodnicy i działacze sportowi z wielu polskich miast, m.in.: Białegostoku, Częstochowy, Lublina, Olsztyna, Opola i Warszawy.
Zwycięzcą Otwartego Integracyjnego Turnieju w Bowlingu został Radosław Podbielski, reprezentujący PZG Suwałki, który zdobył 179 pkt.
Drugie miejsce zajął Mieczysław Kontrymowicz, a trzecie Cezary Dybiński – obaj z OKS Warmia i Mazury w Olsztynie. Zawodniczką, która uzyskała najlepszy wynik okazała się Paulina Seredzińska – suwalczanka zajmując czwarte miejsce w turnieju.
Podczas uroczystego podsumowania rozegranych zawodów oraz zamknięcia obchodów jubileuszu XX-lecia Klubu Jaćwing, Czesław Renkiewicz prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej wręczyli prezesowi Jaćwinga Romanowi Wrześniewskiemu pamiątkowy grawerton.
Klub Jaćwing powstał w 1999 r. Skupia w swoim gronie kilkadziesiąt osób niewidomych i słabowidzących zaangażowanych w wiele dyscyplin sportowych, szczególnie bowling oraz warcaby stupolowe i szachy. Przedstawiciele Klubu mają za sobą wiele sukcesów na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: zdobycie przez Stanisława Poświatowskiego tytułu wicemistrza świata osób niewidomych i niedowidzących w Seulu (w 2016 r.) oraz zdobycie z Andrzejem Świtajem (w parach) tytułu mistrza Polski w bowlingu osób niewidomych i niedowidzących w 2017 r. i dwukrotne wicemistrzostwo kraju w tej kategorii.

Top