Wandale zniszczyli suwalskie lodowisko

Wandale zniszczyli suwalskie lodowisko

Do bezmyślnych aktów wandalizmu dopuściły się – niestety niezidentyfikowane – osoby, które pocięły i popaliły elementy zadaszenia lodowiska miejskiego przy ul. Szpitalnej na terenie Szkoły Podstawowej nr 11. Inwestycja, o którą zabiegało wielu Suwalczan, powstała w ubiegłym roku kosztem ponad 600 tysięcy złotych. Teraz konieczny będzie remont poszycia konstrukcji.
Pocięte nożem „świetliki”, podpalone i pocięte poszycie – taki obraz zastali pracownicy Szkoły Podstawowej nr 11.
– Jest to bardzo smutne, a zarazem bulwersujące, że ktoś dopuścił się takiego aktu wandalizmu. Lodowisko służy za darmo wszystkim mieszkańcom Suwałk. Bezmyślność osób, które je zniszczyła jest nie do opisania – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Poleciłem by podjąć jak najszybsze działania w celu instalacji monitoringu na ternie szkoły by uniknąć w przyszłości tego typu zdarzeń – dodaje Prezydent Suwałk.
Inwestycja polegająca na zadaszeniu lodowiska była odpowiedzią na głosy mieszkańców, którzy od dawna zwracali uwagę na to, że jest to potrzebne. Dlatego też prosimy by osoby, które mogą być w posiadaniu informacji kto mógł zniszczyć suwalskie lodowisko o przekazanie tego dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 11. Nie bądźmy obojętni na takie zachowanie.

Top