Unikalne studia dualne

Unikalne studia dualne

FORTE, MALOW, ANIMEX i MISPOL – to firmy, które będą zaangażowane w studia dualne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. To jedyna taka oferta w województwie podlaskim.

Od marca 2019 roku studenci Zarządzania i Inżynierii Produkcji rozpoczną m. in. płatne staże zawodowe (ok. 2 500 zł miesięcznie oraz zwrot kosztów dojazdu) przez cały okres studiów. Kształcenie będzie się odbywało naprzemiennie. Kilka dni studenci spędzą na Uczelni a kilka – w największych firmach w regionie. W projekcie bierze udział 18 osób. W czasie studiów zdobędą oni nie tylko dodatkowy zastrzyk gotówki, ale też ogromne doświadczenie. Dodatkowo odbędą certyfikowane szkolenia i kursy (GRAFCET, rozwiązania robotyczne CMCA, komputerowe modelowanie trójwymiarowe, auditor przemysłu spożywczego, pełnomocnik ds. GMP/GHP oraz HACCP wg ISO 22000, ekspert ds. prawa żywnościowego).

W pilotażowym projekcie studiów dualnych bierze udział 69 uczelni w całym kraju i tylko jedna w województwie podlaskim. Koszt projektu realizowanego w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój to ponad milion złotych (97% pochodzi  ze środków europejskich a 3% ze środków dotacji celowej). Projekt zakończy się w 2022 r.

FORTE to jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu. Posiada obecnie pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce. Całkowita powierzchnia produkcyjna fabryk wynosi 143.000 m², zaś powierzchnia magazynowa 103.000 m². Oferta produktowa dostosowywana jest do potrzeb rynku. Każdego roku do oferty wprowadzanych jest blisko 1 500 nowych wzorów. W ciągu 27 lat swojej działalności FORTE zaprosiło do grona swoich odbiorców ponad 4 500 firm, prowadząc sprzedaż do ponad 40 krajów na świecie.

ANIMEX FOODS jest największą na polskim rynku firmą mięsną, specjalizującą się w produkcji mięsa wieprzowego i drobiowego oraz przetworów mięsnych. Firma od lat przoduje w eksporcie mięsa na rynki zagraniczne, pozostając niekwestionowanym liderem w swojej branży. Animex Foods to także największy pracodawca w branży mięsnej. Posiada 10 zakładów mięsnych i zakład pierzarski, rozmieszczonych na terenie całego kraju.

MALOW oferuje bardzo szeroki asortyment mebli metalowych (meble biurowe, socjalne, medyczne, warsztatowe, szkolne, regały przesuwne, meble nierdzewne, totemy multimedialne, sejfy i szafy wzmocnione, skrzynki na listy). Produkowane wyroby odzwierciedlają zaangażowanie całej organizacji gotowej dostarczyć każdy wyrób zgodnie z życzeniami klienta o wysokiej jakości zagwarantowanej marką MALOW. Kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa  jest wszechstronna obsługa klientów, wysoka jakość produktów, kompleksowość oferty oraz jej dostępność poprzez własną sieć dystrybucji.

MISPOL działa na rynku od ponad 20 lat. Powstała w 1997 roku jako producent pasztetów oraz konserw mięsnych. Stopniowe zwiększanie udziału w rynku, rozszerzanie działalności spowodowały, że dziś Grupa Kapitałowa Mispol to liczący się, międzynarodowy koncern, którego asortyment można znaleźć w kilkudziesięciu krajach w Europie i na świecie. Potencjał technologiczny i logistyczny firmy Mispol to pięć rozbudowanych zakładów, wyposażonych w nowoczesne linie produkcyjne.

Top