Tonął na Wigrach– został uratowany

Tonął na Wigrach– został uratowany

Suwalscy policjanci uratowali na jeziorze Wigry tonącego mężczyznę, który wpadły do wody z wywróconej  łódki. Mężczyzna bezpiecznie trafił na brzeg.

W niedzielę, 28 czerwca około 13.40 dyżurny suwalskiej Policji został powiadomiony o wywróconej łódce na jeziorze Wigry. Suwalscy policjanci z patrolu wodnego pełniąc służbę na  jeziorze Wigry natychmiast popłynęli we wskazany rejon wysp brzozowych. Już po chwili policjanci przewrócili łódkę dnem do wody. Przy pomocy sprzętu ratowniczego mundurowi wyciągnęli tonącego z wody na pokład służbowej łodzi. Następnie funkcjonariusze wzięli na hol łódkę i przetransportowali mężczyznę bezpiecznie na brzeg. 24-latek wyjaśnił, że wybrał się połowić ryby i gdy stanął na burtę łodzi wiosłowej to ta się przechyliła i w konsekwencji wywróciła się do góry dnem a on wpadł do wody. Mężczyzna był przestraszony  mówił, że topił się  i kilkukrotnie  zanurzał się cały pod wodą, nie miał siły utrzymać się na wodzie ani wydostać się spod wywróconej łodzi. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało.

Policjanci z Suwałk apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, bądź przecenianie swoich umiejętności, nie zawsze ma szczęśliwy finał jak w tym przypadku.

Top