SUWER – rower miejski

SUWER – rower miejski

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk 27 grudnia 2019 r. spotkał się z Przemysławem Markockim, autorem zwycięskiej propozycji nazwy miejskiego systemu roweru publicznego w Suwałkach – SUWER. W internetowym głosowaniu, które odbyło się 9-20 grudnia ub. r. nazwa SUWER zgromadziła największą liczbę głosów – 494, a P. Markocki był osobą, która zgłosiła tę nazwę jako pierwsza.
Pan Przemysław poinformował, że całą nagrodę z konkursu w wysokości 1 000 zł przekaże na rzecz świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Artyleryjskiej 7 w Suwałkach.
Miasto Suwałki realizuje projekt, który zakłada wymianę taboru autobusów komunikacji miejskiej oraz uruchomienie wypożyczalni rowerów miejskich. Miasto zdobyło pieniądze na zakup 15 niskopodłogowych autobusów na gaz CNG oraz wdrożenie systemu roweru miejskiego. Wypożyczalnia rowerów będzie składała się z przynajmniej 12 stacji. W trzech będzie można ładować rowery elektryczne. W systemie ma być 120 rowerów, z czego 108 będzie tradycyjnych, 10 elektrycznych i dwa tandemy.

Top