Suwalska „Szlachetna Paczka”

Suwalska „Szlachetna Paczka”

Rozpoczęła się akcja „Szlachetna Paczka”, w której darczyńcy mogą przekazać paczki dla konkretnych potrzebujących rodzin lub osób. Obowiązuje zasada „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Przekazana pomoc materialna  ma motywować rodziny do samodzielnego radzenia sobie w trudnej sytuacji życiowej. W powiecie suwalskim takiej pomocy potrzebują 21 rodzin.

Jedną z nich jest rodzina Pani Marioli, która samotnie wychowuje trzech nastoletnich synów: Piotra (16 l.), Pawła (15 l.) i Tomasza (11 l.). Do 2012 r. pani Mariola pracowała w zakładzie produkcyjnym jako pracownik fizyczny. Pomimo tego, że jest samotną matką, radziła sobie z wychowywaniem dzieci. Trudności rodziny zaczęły się w 2012 r. gdy pani Mariola uległa wypadkowi w pracy. W codziennych zmaganiach wspierają ją chłopcy, chętnie angażują się w prace domowe. Rodzina najbardziej potrzebuje pralki. Ta, którą posiadają, jest stara i często się psuje. Każda kolejna awaria może sprawić, że rodzina zostanie bez pralki, bo urządzenie nie będzie się już nadawało do naprawy. Dzieci pani Marioli potrzebują ubrań na zimę (butów oraz kurtek). Pani Marioli bardzo trudno jest wygospodarować pieniądze z rodzinnego budżetu na takie potrzeby. Rodzina potrzebuje również żywności.

Pani Marioli i jej dzieciom lub innym potrzebującym rodzinom z powiatu suwalskiego można pomóc. Wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki i tam znaleźć rodzinę, której chcemy pomóc. Lista została przygotowana przez wolontariusza podczas spotkań z rodzinami w potrzebie. Jako darczyńca każdy może odpowiedzieć na te potrzeby przygotowując paczkę.

Bezpośredni link do rodzin z powiatu suwalskiego: www.szlachetnapaczka.pl/wyborrodziny/action,step3,ids,10,sname,podlaskie,idw,894.html#position

Gotowe paczki należy zawieźć 12 lub 13 grudnia do magazynów „Szlachetnej Paczki”. W Suwałkach taki magazyn znajduje się  przy ul. Kościuszki 71 i będzie czynny 12 grudnia w godzinach 9-18 oraz 13 grudnia w godzinach 10-15.

Top