Suwałki „Rowerową Stolicą Polski”?

Suwałki „Rowerową Stolicą Polski”?

Suwałki walczą o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Trwa 1. edycja rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek wybiorą miasto, dla którego będą kręcić kilometry. Wystarczy tylko pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, by wspólnie ze znajomymi i rodziną walczyć o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce.
Rywalizacja potrwa przez cały wrzesień, ale już dzisiaj zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i korzystania z przygotowanych funkcjonalności. Dzieci, seniorzy, całe rodziny będą mogły przez cały wrzesień, wsiadając na rower i włączając aplikację zdobywać punkty dla swojego miasta. Zwycięskie miasto otrzyma zaszczytny tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Każde ma szansę, bo ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców. Puchar trafi do najaktywniejszych, a nie największych.

Nagroda dla miasta

Zasady zabawy są proste. Pobieramy aplikację mobilną, wybieramy miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry i korzystamy z przygotowanych opcji. Śledzimy rankingi, tworzymy grupy z przyjaciółmi, znajomymi z pracy i motywujemy się do wspólnej zabawy. W ramach aplikacji możemy śledzić swoje treningi – przebyty dystans, czas, spalone kalorie i przebieg trasy, a zadowalające efekty publikować na portalach społecznościowych. Kilometry kręcić będą: Bydgoszcz, Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek. Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta.

Nagroda dla mieszkańca

Ponadto Miasto Suwałki zdecydowało się zorganizować powtórną rywalizację wśród suwalczan. Wśród uczestników, którzy zadeklarują „kręcenie kilometrów” dla Suwałk zostaną nagrodzone osoby z największą liczbą przejechanych kilometrów. Rywalizacja odbędzie się w kilku kategoriach. Oficjalne podsumowanie wydarzenia odbędzie się 22 września w parku Konstytucji 3 Maja podczas finału Europejskiego Dnia Bez Samochodu.
Zachęcamy więc już teraz do ściągnięcia aplikacji „Rowerowa Stolica Polski” i kręcenia kilometrów dla Suwałk. Namawiajcie również znajomych z innych części Polski, Europy i świata do zbierania kilometrów dla Suwałk, bo nie ma ograniczeń terytorialnych i administracyjnych.

Top