Suwalczanin Karol Szymański mistrzem Polski

Suwalczanin Karol Szymański mistrzem Polski

Karol Szymański z Suwałk został Indywidualnym Mistrzem Polski w Racketlonie 2019 amatorów. Racketlon to dyscyplina, w której jeden mecz składa się z czterech setów rozgrywanych do 15 punktów – w tenisa stołowego, badmintona, squash’a oraz tenisa ziemnego. W Mistrzostwach Polski rozegranych w Książenicach pod Warszawą wystąpiła również suwalczanka Kornelia Zielińska, która startowała w kategorii kobiet. Wspólnie suwalczanie K. Szymański i K. Zielińska wygrali rywalizację mikstów.

W kategorii amator wzięło udział 32 zawodników z całej Polski – Warszawa, Gdańsk, Łódź, Szczecin, Wrocław, Suwałki i inne miasta. Każdy pojedynek to dawka niesamowitego wysiłku fizycznego i psychicznego, każdy zawodnik potrafił posługiwać się rakietami w poszczególnych dyscyplin sportowych. Niezwykle zacięte mecze, zwroty akcji po każdej dyscyplinie rakietowej i końcowy wynik wymarzony dla K. Szymańskiego. Po 11 godzinach. walki oraz pięciu wygranych meczach K. Szymański z Suwałk został Mistrzem Polski 2019 w Racketlonie.

Suwałki reprezentowała również K. Zielińska, która bardzo dzielnie walczyła w każdym spotkaniu – ostatecznie wygrywając jeden mecz, lecz blisko było wygrania również innych – zadecydowały detale.

– W dniu turnieju organizatorzy postanowili stworzyć jeszcze jedną kategorię – mikst (mężczyzna + kobieta) do której zapisaliśmy się z Kornelią i zajęliśmy I miejsce! Suwałki podkreśliły swoją moc w Turnieju Ogólnopolskim! Suwałki górą! – nie kryje radości Karol Szymański.

Źródło:  Karol Szymański

Top