Sukces trzecioklasistów z „dwójki”

Sukces trzecioklasistów z „dwójki”

Uczniowie klasy trzeciej „B” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach pod kierunkiem Grażyny Serafin zdobyli główną nagrodę w II edycji ogólnopolskiego programu „ZDROWE NIETRUDNE” – wycieczkę. Ich praca w konkursie „Drużyna Przygód” okazała się najbardziej kreatywna. W nagrodę 25 uczniów wraz z wychowawczynią pojedzie do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze i weźmie udział w warsztatach kulinarnych (11 – 12 czerwca).

„ZDROWE NIETRUDNE” – to program edukacyjny przygotowany przez Wydawnictwo MAC i firmę KUPIEC, którego celem było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia wśród dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli.

Uczniowie suwalskiej „dwójki” pod kierunkiem swojej wychowawczyni, Grażyny Serafin, przez kilka miesięcy realizowali zadania przygotowane przez organizatorów programu. Zadania dotyczyły, m.in. mocnych kości, zdrowego brzucha, dieta dla mózgu, oszczędzania energii elektrycznej. Trzecioklasiści przygotowywali zdrowe przekąski, bawili się w teatr, przeprowadzali eksperymenty. Były gry dydaktyczne, zabawy i konkursy oraz mnóstwo wiedzy o tym, co robić, by być zdrowym. Po wykonaniu każdego zadania uczniom przyznawano sprawności. I tak zaczęła się przygoda IIIB z Witaminką CELINKĄ i Wafelkiem STEFCIEM.

Do programu zgłosiło się ponad 600 szkół i przedszkoli z całej Polski, ale praca IIIB okazała się najlepsza. Wszystkie koszty wycieczki pokrywa organizator, czyli firma KUPIEC.

Grażyna Serafin

Suwałki sp2 Grażyna Serafin

Top