Ślepsk Malow zakończył sezon

Ślepsk Malow zakończył sezon

Z powodu epidemii koronowirusa przedwcześnie zakończył się pierwszy sezon Ślepska Malow Suwałki w siatkarskiej Plus Lidze. Ostatecznie Ślepsk Malow zajął dziewiątą lokatę w tabeli Plus Ligi po rozegraniu 24 meczów z dorobkiem 31 pkt po wygraniu 11 meczów.

Na posiedzeniu Rady Nadzorczej PLS S.A., które przeprowadzono drogą elektroniczną Zarząd postanowił:

1. W PlusLidze zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 na tym etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu – członka PlusLigi.
O prawo gry w sezonie 2020/2021 w PlusLidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała.

źródło: Plus Liga

Top