Shiver Blues Band na Bay Car Blues Festival 2015

Shiver Blues Band na Bay Car Blues Festival 2015

W dniach 5-7 listopada grupa SHIVER BLUES BAND, w skład której wchodzą muzycy z Suwałk, zagrała podczas Bay Car Blues Festival 2015 w Grande-Synthe.

Zespół zagrał w klubie „28” Tapas Bar, na małej scenie festiwalowej w Le Palais du Littoral oraz w supermarkecie Auchan.

Wizyta odbyła się w ramach współpracy kulturalnej między Suwałkami i miastem partnerskim Grande-Synthe, gdzie od 1999 roku odbywa się Bay Car Blues Festival.

Grupa SHIVER BLUES BAND wystąpiła w składzie: Tomasz Kierejsza – śpiew, gitara; Andrzej Jasiński – bass; Tomasz Kamiński – harmonijka; Krzysztof Anuszkiewicz – perkusja.

Zespół powstał  w 2003 roku. W swoim repertuarze  muzycy mają  własne kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy, a także wykonują obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Oprócz tego grają znane i lubiane couvery takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Erica Claptona,  Rory Gallaghera, Allman Brothers Band, Gary Moora, ZZ Top.

Dreszcz Blues Band najczęściej  występuje w naszej  miejscowości na wielu imprezach związanych z bluesem oraz w naszym regionie: Augustów, Ełk, Olecko, Gołdap, Białystok, Szczecin, a także na Litwie. Zespół był gościem Suwałki Blues Festiwal i największego festiwalu bluesowego na Litwie – Bliuzo Naktys. W bieżącym roku po raz drugi wystąpił na festiwalu w naszym mieście oraz na festiwalu we Francji Bay Car Blues.

W 2016 roku formacja „Dreszcz” ma zamiar wydajać swoją płytę.

Suwalki

Top