Rodziny zastępcze poszukiwane

Rodziny zastępcze poszukiwane

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach poszukuje rodzin zastępczych. W tym roku wpłynęło do MOPR kilkadziesiąt próśb o umieszczenie dzieci w rodzinach zastępczych. Telefony, pisma, rozmowy, e-maile……i nic, nie ma nikogo kto mógłby przejąć opiekę nad dziećmi. Rodzice zastępczy są poszukiwani nie tylko w Suwałkach, ale także w całym kraju. W grudniu 2020 r. do suwalskiego MOPR-u wpłynęło kilkadziesiąt e-maili z innych powiatów z prośbą o umieszczenie łącznie 145 dzieci na naszym terenie.

Dzieci zgłaszane przez sąd są w różnym wieku: noworodki pozostawione w szpitalu, przedszkolaki i nastolatki. Każde z nich, i te małe, i te większe pragną bezpiecznego, stabilnego środowiska, a przede wszystkim pragną miłości, odpowiedzialnej opieki – nas dorosłych. Miłość w zastępstwie poszukiwana….

Suwalski MOPR poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze za opiekę nad dzieckiem otrzymują 1 052 zł miesięcznie, a w spokrewnionej rodzinie zastępczej jest to 694 zł. Do tego dochodzi również świadczenie wychowawcze z programu 500 plus. Kandydaci na rodziców zastępczych muszą spełniać określone kryteria oraz przechodzą specjalną procedurę, w tym szkolenie. Więcej informacji: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach, ul. Filipowska 20, w godz. 7.30-15.30 tel. 87 444 06 40 lub 87 562 89 70; e-mail: biuro@mopr.suwalki.pl

Top