Relacja z turnieju tenisowego o Puchar Prezesa Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego

Relacja z turnieju tenisowego o Puchar Prezesa Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego

To był kolejny już turniej o Puchar Prezesa STT. Tradycją jest rozgrywanie tego turnieju co roku w naszym mieście. Tym razem był to turniej poniekąd historyczny, ponieważ nie graliśmy o Puchar Prezesa Wiesława Kamińskiego (który piastował ten urząd przez ponad 20 lat), lecz o Puchar Prezesa Roberta Usarek. Debiut nieco problematyczny, ponieważ deszcz przeszkodził i musieliśmy rozegrać turniej w 2 dni (w wyniku tych przesunięć z powodów logistycznych musieli oddać swoje mecze walkowerem zawodnicy: Jacek Czerniszewski, Filip Olszewski, Wojciech Przyborowski). Poza tym wszystko poszło zgodnie z planem. Frekwencja dopisała, 16 osób z Suwałk, Augustowa, Żegar, Gołdapi, Sejn, Grajewa oraz Białegostoku. Najmłodszy zawodnik miał 15 lat, najstarszy 62 lata, a także wystartowała jedna przedstawicielka płci pięknej. Zagrali czołowi zawodnicy z Suwałk. Wszyscy zawodnicy mieli do dyspozycji strefę Grillową – panowała miła i przyjazna atmosfera na kortach, towarzyskie rozmowy. A na korcie fair play i profesjonalne podeście do rozgrywanych meczów.

Historia lubi się powtarzać – był turniej, w którym prezes wręczał puchar zwycięzcy wiceprezesowi. Tym razem było tak samo. Karol Szymański w finale po zaciętym meczu pokonał Pawła Czernialisa 9:7. W meczu o 3 miejsce również po zaciętym pojedynku Adam Cąkała pokonał 6:4 Waldemara Lemańskiego. Czterech najlepszych zawodników otrzymało okazałe puchary oraz nagrody pieniężne.

 

Klasyfikacja końcowa:

I Karol Szymański (Suwałki, Wiceprezes STT)

II Paweł Czernialis (Żegary)

III Adam Cąkała (Suwałki)

IV Waldemar Lemański (Białystok)

– – –

V-VI Paweł Chałko (Suwałki) , Jacek Czerniszewski (Białystok)

VII – VIII Janusz Staranowicz (Suwałki), Tomasz Zaforymski (Suwałki)

IX-XII Julia Sowulewska (Suwałki), Robert Popławski (Gołdap), Filip Olszewski (Suwałki), Wojciech Przyborowski (Grajewo)

XIII-XVI Grzegorz Kozłowski (Augustów), Karol Tarlecki (Sejny), Fryderyk Prelewicz (Suwałki), Tomasz Ziemkowski (Suwałki)

 

Duże podziękowania za pomoc w turnieju, przygotowanie smacznych potraw, przekąsek, grilla i całej strefy grillowo-towarzyskiej kieruję do:

– członków STT

– Eweliny Orłowskiej

– Piekarnie Kresowe  (Suwałki, ul. Noniewicza 57).

Autorzy zdjęć: członkowie STT

Top